Sport

Zyrtare: Ronaldo vishet bardh e zi për 105 milionë euro

Tani është zyrtare. Cristano Ronaldo është një lojtar i Juventusit. Zyrtarizimi është bërë nga Real Madrid, nëpërmjet një komunikate zyrtare

“Real Madrid komunikon qe, duke respektuar vullnetin dhe kerkesen e shprehur nga Cristiano Ronaldo, ka vendosur kalimin e tij tek Juventus. Sot Real Madrid kerkon qe te shprehe falenderimin e saj per nje lojtar qe ka treguar se eshte me i miri ne bote dhe ka shenuar nje nga epokat me brilante te historise se klubit tone dhe te futbollit boteror.

Me shume sesa titujt e fituar, te trofeve te ngritur dhe te triumfeve te marre ne fushe, Cristiano ka qene nje shembull perkushtimi, pune, pergjegjesie dhe talenti. U be golashenuesi me i mire i Real me 451 gola ne 438 ndeshje.

Ne total ka fituar 16 tituj me klubin dhe individualisht ka fituar 4 Topa te Arte dhe 3 Kepuca te Arta.
Per Real Madridin, Cristiano do te jete gjithmonje nje nga simbolet me te medha dhe nje pike referimi per gjenderatat e ardhshme. Kjo do te jete gjithmone shtepia e tij”, thuhet ne komunikaten e Real Madrid.

Juventusi do të paguajë 105 milionë euro për blerjen e Ronaldos, ndërsa pritet që ky i fundit të përfitojë 30 milionë euro në vit si pagë.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *