Sport

Zyrtare: Ronaldo fiton ‘Topin e Artë’

Cristiano Ronaldo ka fituar “Topin e Artë” për vitin 2017

Ylli i Real Madridit e fiton këtë çmim për herë të pestë në karrierë, duke e barazuar kështu rivalin e tij, Lionel Messin.

Ky çmim për reprezentuesin portugez vjen pas një edicioni të shkëlqyeshëm, gjatë të cilit fitoi ligën spanjolle, Ligën e Kampionëve, Superkupën Spanjolle dhe atë Evropiane.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *