Sport

Zvicra bën hapin e madh drejt Rusisë

Zvicra ka bërë një hap të madh drejt kualifikimit për Botërorin “Rusia 2018”.

Zviceranët mposhtën 0 me 1 Irlandën Veriore në takimin e parë të “Play-Offit”.

Ricardo Rodriguez realizoi golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 58-të. Ai shënoi nga penaltia.

Për Zvicrën u paraqitën edhe yjet shqiptare Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Blerim Xhemaili dhe Admir Mehmedi. Ndeshja e kthimit do të zhvillohet pas tre ditësh në Zvicër.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *