Sport

Xhudisti Zeka medalje të argjendtë në Evropianin U21

Shpat Zeka është mposhtur në finale të Kampionatit Evropian për grupmoshat U21, duke siguruar medaljen e argjendtë

Zeka siguroi tri fitore deri në finale, duke mposhtur garues nga Portugalia, Holanda dhe Polonia, ndërsa në finale u mposht nga garuesi gjeorgjian.

Trajneri Driton Kuka ka thënë se nuk kishte dhuratë më të mirë për ditëlindje sesa medalja e Zekës.
“I argjendtë me shkëlqim ari! Tash vajzat po mbesin pas meshkujve!”, ka shkruar Kuka.

Erza e Flaka mbetën pa medalje në Evropian edhe pse kishin gjasa reale e Shpati tejkaloj vetveten dhe na bëri krenar! E për mua fitoj këtë medalje dhuratë për ditëlindje. Krenar me nxënësit si gjithmonë”, ka shkruar ai.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *