Sport

Spanja e fortë për Shqipërinë, kualifikohet në Botëror

Spanja e ka mposhtur 3:0 Shqipërinë në Rico Perez”, për t’u kualifikuar edhe matematikisht në Kupën e Botës

Spanja është treguar e fortë për Shqipërinë në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Rico Perez” të Alicantes, shkruan Gazeta Express.

Rodrigo (16’), Isco (24’) dhe mesfushori i Bayern Munich, Thiago Alcantara, (27’) shënuan për fitoren e spanjollëve që edhe matematikisht janë kualifikuar në Kupën e Botës që do të mbahet në Rusi në vitin 2018.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *