Ekonomi

Selmanaj: Qeveria e Kosovës si ajo e Angolës “shet diamantë”, populli po vdes për bukë

I ftuar në emisionin Frontal në T7, deputeti i LDK’së, Driton Selmanaj, ka thënë se është e turpshme se si paga e shoferit të Kryeministrit është me e lartë se e kardiokirurgëve

“Është e turpshme qysh kardiokirurgu e ka pagën 550 euro në muaj, ndërsa shoferi I Kryeministrit e ka 600 euro”, ka thënë Selmanaj në Frontal.

Tutje ai ka thënë se Kryeministri po e përcjell një shembull të keq tek populli, duke I ngritur pagën vetës dhe kabinetit të tij.

“Mesazhi që e përcjell Kryeministri në popull është: Unë jom ktu me ja rritë pagën vetës, e juve Zoti ua bëftë qaren”, është shprehur Selmanaj në Frontal.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *