Sport

Ndiqni 50 golat më të bukur të vitit 2017, mes tyre edhe një shqiptar (video)

Në videon e mëposhtme jepen 50 golat më të bukur të realizuar gjatë vitit 2017

Janë gola të rrallë, të shënuar nga lojtarë të ndryshëm e me ekipe të ndryshme, në pozicione të ndryshme dhe me peshë jo të barabartë.

Por i bashkon një gjë: janë thjesht të përkryer. Në listën e lojtarëve që kanë shënuar gola të bukur janë edhe yjet, si Diego Kosta, Nejmar, Di Maria, Pajet, Roben, Griezman, Dybala, Mesi e Ronaldo e shumë të tjerë. Nuk mung të mungonte në këtë listë edhe një shqiptar, Florent Hadërgjonaj, që ka shënuar një gol të rrallë të ngjashëm me atë të Marko Van Basten.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *