Sport

Kuka fiton medaljen e artë

Loriana Kuka ka fituar medaljen e artë në turneun që po mbahet në Turqi

Xhudistja kosovare fitoi në finalen e kategorisë deri në 78 kilogramë ndaj Anastasiya Turchynit të Ukrainës.

Para Kukës, të artën në këtë turne në kategoritë e tyre fituan edhe Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, ndërsa Fjolla Kelmendi të argjendtën.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *