Sport

Kosova e para me medalje në turneun në Turqi

Kosova ka dalë të jetë shteti më i suksesshëm në turneun e xhudos që është mbyllur sot në Antalya të Turqisë

Me gjashtë garues, Kosova arriti të sigurojë tri medalje të arta dhe një të argjendtë, duke kaluar edhe shtete që kishin edhe 26 garues, siç ishte rasti i Rusisë.

Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Loriana Kuka morën të artën, ndërsa Fjolla Kelmendi fitoi të argjendtën në kategorinë e vet. Akil Gjakova mbylli garën në pozitën e shtatë.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *