Sport

Kjo kombëtare ka vetëm një humbje që nga viti 2017

Tunizia kishte më shumë se një vit e dy muaj pa humbur para ndeshjes me Spanjën. Ky rrugëtim është ndaluar pas golit të Iago Aspas gjashtë minuta pa përfunduar ndeshja Spanja – Tunizia

Tunizia nuk kishte humbur as kundër kombëtareve si Portugalia, Kosta Rika dhe Turqia. Disfata e fundit e Tunizisë ishte kundër Marokut, në një miqësore të luajtur më 28 mars 2017. Tani, 14 muaj më vonë, ata kanë humbur pas nëntë fitoreve të njëpasnjëshme.Tunizia gjithashtu do të luajë në Kupën e Botës. Tunizia është në Grupin G, së bashku me Anglinë, Belgjikën dhe Panamanë.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *