Sport

Joshua kampioni i padiskutueshëm i botës, mposht Parkerin

Britaniku Anthoni Joshua vazhdon të jetë kampioni i padiskutueshëm në botë në kategorinë e rëndë në boks

Ne meçin spektakolar sot në Cardiff boksieri britanik ka arritur të mbrojë titujt kundër boksierit nga Zelanda e Re, Joseph Parker, transmeton Koha.net.

Kampioni në fuqi e mposhti Parkerin me pikë pas 12 rundeve të zhvilluara.

Tani Joshua ka fituar edhe titullin WBO, të cilin e mbante kundërshtari i tij i sotëm, Parker. Kurse i ka mbrojtur titujt WBA, IBF dhe IBO.

28 vjeçari tani ka 21 fitore në po aq ndeshje në boksin profesionist.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *