Lifestyle

Humbni 3 minuta e 31 sekonda të jetës për ta dëgjuar bashkëpunimin e “shekullit”, Lek Plepi – Linda Morina (video)

Mbrëmjen e kësaj të premte në studion e “Zonë e Lirë” janë të ftuar dy personazhet e famshën Linda Morina dhe Lek Plepi. Ata kanë ardhur në emision për të promovuar një bashkëpunim

Linda Morina është këngëtare e njohur. Atë e njohin të gjithë si Linda Morina. Madje edhe letërnjoftimin e ka me atë emër pasi e ka ndërruar. Por askush nga ju, nuk e di se emri i vërtetë i Lindës është Fexhrije Igrishta dhe vjen nga fshati Dumnicë e Podujevës.

Ajo ka vendosur ta ndërrojë emrin për shkak se nuk i ka pëlqyer ai i vjetri. Linda ka ndërruar emrin e saj edhe në dokumente. Nuk janë të rrallë këngëtarët e muzikës popullore që ju bëjnë këngë ushtarëve të UÇK-së, sidomos dëshmorëve. Por këngëtarja Linda Morina u ka kushtuar pothuajse të gjithë politikanëve nga një këngë.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *