Lifestyle

Femrat fatkeqësisht kanë ardhur deri në këtë pikë

Ne ditet e sotme nuk jane te rralla madje jane te shpeshta rastet ku femrat e shohin jeten luks dhe per ate pak luks edhe pse pak ditor mund te shesin edhe veten me deshiren e plote te tyre

Eshte per te ardhur keq se si femrat kane ardhur deri ne kete pike dhe shohin si shprese te vetme shitjen e vetes dhe as qe e mendojne te kene nje pune te tyre dhe te kene nje lek te denje per nevojat e tyre.

Ajo qe habit edhe me shume eshte se si keto femra nuk kane kontroll nga familjaret e tyre. Raste te tilla dikur degjonim per kushte te veshtira ekonomike ose semundje te pa pagueshme nga familja por te shitesh per luks kjo eshte ti vesh duart kokes.

Nje rast i tille ka mberritur prane redaksise shqiperiaime.al ku nje person anonim ka derguar disa biseda ku nder te tjera shkruan: Pershendetje shqiperia ime.

Me vjen turp ti dergoj keto biseda por po e bej se mbase disa femra ndergjegjsohen. Une jetoj ne France dhe puna me ben te leviz ne shume shtete te botes. Deri para pak kohesh e kisha krenari te thoja se jam Shqipe por tani na vjen zor sepse kto kurva na nxin vendin. Te gjitha qe shkojne me mosha te vjetra dhe vijn per disa dit shoping jane nga vendi yne. SA TURP…

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *