Sport

Eliminohet Zvicra

Zvicra diti të dhurojë spektakël në ndeshjen kundër Serbisë por kjo nuk ishte e mjaftueshme pasi që u eliminua nga Suedia në 1/8 e finales

Një ndeshje me një dominim total të Zvicrës por që nuk kishte asnjë rezultat. Zvicra e Xherdan Shaqirit, Granit Xhakës, Valon Behramit dhe Blerim Xhemajlit është eliminuar nga Rusia 2018.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 0-0 me Suedinë që luajti më mirë por më vonë ishte Zvicra që e mori ne dorë ndeshjen.

Pas kësaj ishte Xhemajli në një rast ideal për Zvicrën por që nuk ja doli të shënojë në minutat e fundit të Botërorit.

Në pjesën e dytë prapë ishte Zvicra më e mirë dhe kishte po ashtu një mori rastesh për shënim por një kundërsulm i shpejt për Suedezët dhe sulmuesi i Leipzig, Forsberg u gjet mirë dhe goditja e tij e devijuar nga Akanji përfundon në rrjetë.

Zvicra vazhdojë me sulme në drejtim të portës se suedezeve dhe duke pasur mbrojtjen me të fortë në Botëror ata arritën që të kalojnë tutje me këtë rezultat minimal.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *