Lajmi kryesor, Lifestyle

Çfarë parashikojnë yjet për muajin shtator?

Astrologu Jorgo Pulla sjell për “BalkanWeb” horoskopin e muajit shtator për 12 shenjat zodiakale. Si do jetë ky muaj për të gjitha shenjat, nga dashuria tek karriera dhe ndikimi i hënës, çfarë këshillohet për ata që nuk kanë një parashikim nga yjet shumë pozitiv, cila do të jetë shenja më e prirur drejt fatit? Të gjitha këtyre pyetjeve iu përgjigjet horoskopi mujor nga Jorgo Pulla

DASHI

Të përgjithshmet: Ky muaj do të jetë mjaft intensiv dhe plot me prova të reja, zhvillime dhe të papritura për shenjën tuaj. Me Marsin tek Ujori më 11 Shtator dhe më vonë do keni mundësi të njihni njerëz të rinj të cilët do të jenë të rëndësishëm për të ecur para çështjeve që keni lënë pas për një kohë të gjatë. Do të lëvizni për të përfunduar punët që kanë qenë të pazgjidhura, edhe pse do jetë mjaft e lodhshme, kjo do t’ju japë lehtësim të madh. Në nivelin e marrëdhënieve do të ketë pengesa të vogla, mosmarrëveshje dhe keqkuptime me njerëzit në mjedisin tuaj familjar. përpiquni të mbani ekuilibrin sepse kjo nuk do jetë mirë për asnjë. Shijoni daljet me miqtë dhe përpiquni të gjeni rrugëdalje që të relaksoheni.

Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj nuk mund të ndikohet nga psikologjia juaj e keqe ndonjëherë. Do të ketë momente tensioni dhe ndoshta edhe me disa gjëra që do të ndodhin në lidhje me ankesat e së kaluarës. Mundohuni të shihni gjërat sot, mos lejoni që energjia e keqe e ditëve të ndikojë në marrëdhënien tuaj me bashkëshortin tuaj, bisedoni me të dhe kërkoni mirëkuptimin e tij. Çdo gjë do të përparojë me perspektivat më të mira të mundshme. Për aq kohë sa shprehni atë që po ndodh me ju dhe do ta shihni së bashku me bashkëshortin tuaj do t’i kapërceni problemet dhe do të lëvizni më fort bashkë. Ju që jeni vetëm dhe po kërkoni partnerin që po ëndërroni, së shpejti do të shihni se Afërdita tek Akrepi prej 9 e tutje do të kënaqë dëshirat tuaja dhe do t’ju sjellë atë që kërkoni.

Parashikimet profesionale: Në biznesin tuaj gjithçka do të shkojë mirë dhe pa ndonjë zhvillim të veçantë. Ka një humor të qetë në mjedisin tuaj të punës dhe kjo ju bën të ndiheni mirë me kolegët tuaj. Përpiquni të mos bëni marrëveshje biznesi apo biznese të reja në këto ditë, të mbani profilin tuaj të ulët dhe në afat të shkurtër dhe do të shihni që shumë gjëra do të ndryshojnë për mirë. Në financat tuaja, përpiquni të mos shpenzoni shumë.

DEMI

Të përgjithshmet: Muaji do jetë shumë i bukur, i relaksuar për ju sidomos nga data 7 dhe më pas sundimtari juaj Afërdita do ta bëjë hyrjen e saj tek Peshorja. Qëllimet tuaja një nga një plotësojnë misionin e tyre dhe kjo ju bën të ndiheni të kënaqur gjë që nxit vetëbesimin tuaj. Takimet shoqërore, daljet me miq dhe shokë të rinj do t’ju ndihmojnë. Disa grindje brenda familjes mund t’ju nxjerrin jashtë programit tuaj pasi mosmarrëveshjet dhe konfliktet nuk janë në më të mirat tuaja. Mundohuni të bëni njoftime ose të bëni deklarata që më vonë mund t’ju bëjnë keq. Përfitoni nga mundësitë që do t’ju jepen për udhëtime dhe pushime të shkurta që do t’ju çlodhin.

Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj ruan stabilitetin dhe qetësinë që ju kënaq dhe ju shpreh. Me bashkëshortin tuaj keni arritur të diskutoni gjithçka dhe të zgjidhni së bashku se cilat çështje shfaqen dhe kjo ju bën të jeni të pamposhtur. Një udhëtim i shkurtër dhe i shpejtë nga data19 e në vazhdim ku Merkuri do të kthehet në rrugë të drejtë, do ju çlodhë dhe do relaksoheni që të dy, por në mendje jeni pozitiv dhe nuk do të humbni. Ju që nuk jeni në një marrëdhënie në këtë periudhë keni dalë nga një situatë e komplikuar dhe mos u ngutni për të ecur përpara në hapat që duhet si fillim të shkarkoheni nga situata negative të së kaluarës. Preferoni daljet e relaksuara dhe flirtimi, përpiquni të jetoni në ritmet e verës dhe në fund do të shihni se gjithçka do t’ju buzëqeshë.

Parashikimet profesionale: Në biznesin tuaj, gjithçka do të jetë e qetë dhe e relaksuar dhe do t’ju paguajnë kompensimin bujar. Keni arritur me shumë përpjekje për të arritur qëllimet tuaja, dhe kjo ju mbush me kënaqësi. Para se të vendosni objektiva të reja mirë është të relaksoheni për një kohë. Një udhëtim pune do t’ju japë ide të reja dhe së shpejti do të jeni në gjendje të bëni ndryshime në lidhje me përparimin tuaj në vendin tuaj të punës. Ekonomia gjithsesi duket se shkon mire. Keni përmbushur detyrimet e së kaluarës dhe së shpejti financat tuaja do të llogarisin fitime që do t’ju japin shumë buzëqeshje!

BINJAKËT

Të përgjithshmet: Ky muaj me Merkurin që shkon tek Virgjëresha nga data 6 deri në 22 do t’ju relaksojë dhe qetësojë. Është koha e duhur për të mbushur bateritë tuaja. Shmangni angazhimin në biseda me njerëzit në mjedisin tuaj familjar sepse këmbëngulja e të tjerëve është e sigurtë që do t’ju zemërojë dhe do t’ju çorientojë. Nga data 11 e muajit e tutje kur Marsi do të hyjë tek Ujori përpiquni të gëzoni miqtë dhe njohjet e reja dhe do zgjeroni rrethin tuaj të njohjeve. Kjo do t’ju bëjë mirë dhe do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja.

Parashikimet në dashuri: Ky muaj dhe sidomos nga data 9 dhe më pas Afërdita do të shkojë tek Akrepi. Atmosfera juaj erotike po rritet ndërkohë jetoni me partnerin tuaj momente shumë të bukura dhe unike. Do afroheni shumë afër me partnerin tuaj dhe një udhëtim i shkurtër dhe i shpejtë do t’ju japë mundësinë të pranoni ndjenjat tuaja dhe planet e ardhshme në lidhje me marrëdhënien tuaj që shpreh dhe ju bën të ndiheni të sigurt. Ju keni çdo arsye të fluturoni mbi retë pasi përgjigja e bashkëshortit tuaj është aq e dukshme saqë ju jep kënaqësi dhe plotësi. Ju që jeni ende i vetëm nuk do të jeni për shumë kohë të gjatë, sapo dashuria që keni pritur për një kohë të gjatë, pushton jetën tuaj. Bëhuni gati të jetoni ëndrrën që ju meritoni!

Parashikimet profesionale:
Në vendin e punës do ndjeni fuqishëm ndjenjën e presionit. Disa situata ju presin dhe ju bëjnë të ndiheni sikur nuk ju kuptojnë. Disa kontradikta dhe konfrontime me kolegët do t’ju shqetësojnë, mirë është të mos shpenzoni kohë me çështje që nuk përfitoni dhe nuk ju japin kënaqësi. Një udhëtim pune do jetë arsyeja e rëndësishme për t’i parë gjërat ndryshe dhe për të bërë ndryshime në temën e punës suaj. Në financat tuaja, pamja është përmirësuar ndjeshëm, por nuk duhet të jeni të vetëkënaqur sepse në çdo kohë ekziston rreziku për të dalë jashtë buxhetit.

GAFORRJA

Të përgjithshmet: Ky muaj do ketë shumë surpriza dhe sfida për ju. Me Hënën e Re tek Virgjëresha në 9 do të keni njohje të reja. Do të përfitoni të vazhdoni me disa nga planet tuaja dhe të arrini në qëllime që keni vënë në aspektin social dhe personal. Propozimet për bashkëpunime do t’ju japin ndihmë për të fituar atë që keni në mendje nga data 9-të dhe pastaj Afërdita do të shkojë tek Akrepi. Në mjedisin tuaj familjar do të keni shumë momente të bukura. Ndërkohë do pranoni takime që do të zbulojnë dallimet dhe ngjarjet që ju kanë larguar nga njerëzit në mjedisin tuaj të afërt dhe kjo do t’ju justifikojë dhe do t’ju japë kënaqësinë që meritoni!

Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj këtë muaj do të jetë e mbushur me surpriza të papritura pasi partneri juaj do t’ju habisë me sugjerimet që do ju bëjë. Me Marsin tek Ujori që nga data 11 dhe me pas një udhëtim do t’ju sjellë edhe më afër tij dhe së shpejti mund të merrni vendimin për të formalizuar marrëdhënien tuaj dhe për të ndryshuar zotimet e besnikërisë dhe betimet. Ju që jeni vetëm dhe gëzoni kohën tuaj në një mënyrë tepër të paparashikueshme, është koha të nxisni praninë e dashurisë në jetën tuaj dhe mos mendoni se do shpëtoni, dashuria që vjen do t’ju pushtojë në të gjitha nivelet!

Parashikimet profesionale: Në fushën tuaj profesionale, gjithçka justifikon dhe lëviz me një ritme që ju kënaqin. Një udhëtim biznesi do ju bëjë që të rishikoni qëllimet e biznesit dhe në fund të muajit me Merkurin duke lëvizur tek Peshorja nga 22 dhe më pas do të ndiheni gati për ekspozime të reja biznesi. Financat tuaja janë përmirësuar shumë, dhe kjo është ajo që ju bën të sigurt për të kaluar në një treg të ri që keni pasur në planet tuaja për një kohë të gjatë. Probleme me trashëgiminë do të zgjidhen dhe do t’ju sjellin dobi!

LUANI

Të përgjithshmet: Ky muaj do t’ju ftojë dhe do ofrojë shumë mundësi për njohje të reja dhe takime që do të rrisin psikologjinë dhe gjendjen tuaj. Atmosfera e vjeshtës ju kap me ndjeshëm dhe ju mbush me energji dhe veprim. Disa plane dhe synime që kishit vënë në nivel shoqëror, ndoshta do t’i lini për një kohë menjanë pasi nevoja tuaj për qetësi dhe relaksim është më e madhe. Shijoni rrugëdaljet dhe zbrazni mendjen tuaj nga mendimet që kanë të bëjnë me programet dhe punët … jetoni dhe shijoni momentet e ofruara nga muaji i parë i vjeshtës pa pezullime.

Parashikimet në dashuri: Merkuri do të shkojë tek Virgjëresha nga 6 deri në 22 dhe çdo gjë qetësohet Ju që jeni në një lidhje dhe jeni ndier kohët e fundit se bashkëshorti juaj nuk ju kupton apo nuk ju dëgjon, mirë do jetë, të sugjeroni diçka ndryshe dhe përpiquni të thyeni rutinën që po përjeton marrëdhënia juaj. Në dorën tuaj është të bëni manipulime që do të rinovojnë ajrin dhe klimën në marrëdhënien tuaj. Ju që jeni vetëm nuk duket se kaloni keq në flirtim e cila ju josh shumë, por për ju që po kërkoni të gjeni gjysmën tjetër shumë shpejt me Afërditën që hyn tek Akrepi në 9 do shfaqet në jetën tuaj ajo që kërkoni dhe ëndërroni.

Parashikimet profesionale:
Qetësohuni, dimë që keni gjendjen për të arritur përsosmërinë në punën tuaj, por këtë herë për shkak të disponimit që ju nxit, mbani pak energjinë tuaj për nga ana e kundërt. Në punën tuaj keni arritur aftësitë tuaja dhe punën e madhe, kështu që relaksohuni pak, merrni kohë sepse së shpejti do të ktheheni në ritmet tuaja! Një çështje financiare që ka të bëjë me çështjet e kaluara do t’ju lehtësojë!

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet: Gjendja juaj këtë këtë muaj me Merkurin duke lëvizur nga 6 deri në 22 në shenjën tuaj do të jetë plot me energji dhe veprim, do t’i mbushni interesat tuaja me miqtë dhe njohjet, si dhe tubimet shoqërore që do të tërheqin vëmendjen tuaj dhe do t’ju aktivizojnë edhe më shumë. Qëllimet që keni vendosur do t’ju japin kënaqësi të plotë pasi do të jeni të kënaqur dhe do t’ju japin forcë dhe besim. Në fushën familjare do të shfaqen disa çështje që duhet t’i shmangni tensionet ose konfliktet, sidomos deri në 11 që Marsi nuk do të ndikojë pozitivisht nga pozicioni i tij tek Bricjapi, mbani tonin e ulët!

Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj këtë muaj do të jetë plot momente ngrohtësie dhe dashurie. Bashkëshorti juaj do t’ju bëjë një surprizë të madhe me të cilën do tregojë dashurinë e tij të madhe dhe lumturinë kur marrëdhënia juaj është e strukturuar në baza shumë të forta. Pritshmëria juaj, karakteri juaj pozitiv dhe interesant e kanë bërë bashkëshortin tuaj të besojë në marrëdhënien tuaj në mënyrë që të mendoni shumë seriozisht për perspektivën e një hapi tjetër, ndoshta një prezantim më formal i marrëdhënies tuaj dhe ndoshta ka ardhur koha për të bërë propozimin, do të shihni se fillimi i një jete të re ju ndjek! Ju që jeni vetëm mos u shqetësoni, së shpejti do të gjeni bashkëshortin e jetës suaj!

Parashikimet profesionale: Në fushën tuaj profesionale çdo gjë shkon mirë këtë periudhë. Do të përfundoni punët dhe detyrat e punës dhe shumë shpejt do të jeni në gjendje të gjeni kohën e lirë për t’u çlodhur me më shumë oreks dhe pasion për të paraqitur planet tuaja të biznesit. Kujdes në financat tuaja, mos u hapni sepse kohët janë të vështira dhe duhet të lëvizni me kujdes!

PESHORJA

Të përgjithshmet: Ky muaj, edhe pse do ketë tensione të mjaftueshme dhe do të keni shumë nerva të mjaftueshme, me shkathtësinë tuaj të veçantë do të arrini të tejkaloni çdo vonesë apo siklet që do t’ju ndodhë. Koha që Merkuri do të shkojë tek Virgjëresha nga 6 deri në 22 do të ketë mundësinë të kontaktoni dhe të komunikoni me njerëzit në mjedisin tuaj më të gjerë shoqëror. Kjo do t’ju japë zgjidhje dhe do të sugjeroni ndryshime që do të jenë sfiduese dhe do të përfitoni në arritjen e qëllimeve tuaja të ardhshme. Në mjedisin tuaj familjar me Afërditën që shkon tek Akrepi që nga 9 dhe më pas mund të ketë tensione, shmangni deklaratat ose sqarimet përfundimtare sepse ekziston rreziku i shkatërrimit të marrëdhënieve shumë të rëndësishme. Jepini kohë, mbani ekuilibrin dhe gjithçka do të shkojë me rezultatin më të mirë të mundshëm për të gjithë.

Parashikimet në dashuri: Në emocion të gjitha duken të jenë në rrugën e duhur, pasi komunikimi me bashkëshortin tuaj ka pushtuar nivele të mira. Në këtë kohë do të jeni shumë mirë me partnerin tuaj, momentet e nxehta dhe të qeta do t’ju sjellin edhe më shumë dhe një udhëtim i vogël do të jetë një aratisje që me siguri do ju rinovojë dhe rifreskojë marrëdhënien tuaj. Ju që jeni vetëm dhe kërkoni këtë kohë, sigurohuni që më të mirat po vijnë. Një person nga e kaluara do t’ju shqetësojë dhe do t’ju bëjë të ndiheni shumë bukur.

Parashikimet profesionale: Aftësitë tuaja profesionale janë shumë të mira pasi ju kënaq çdo hap në aspektin individual dhe financiar. Nuk do të ketë ndryshime në plane, gjithçka duket sikur po shkon qetë në hapësirën tuaj të punës, ndërkohë në pjesën e prapme të mendjes tuaj tashmë keni planet tuaja të mëdha. Ju tani do të jeni gati për hapa më të guximshëm dhe vendimtarë. Në financat tuaja kujdes hapat tuaj sepse ekziston rreziku të dilni nga buxheti, mos bëni gabime që do ju bëjnë të pendoheni!

AKREPI
Të përgjithshmet
Ky muaj do të jetë mjaft i çuditshëm, i fortë dhe i paparashikueshëm që do t’ju nxjerrë jashtë programit që keni vendosur. Me Afërditën tek Peshorja deri në 9 dhe Marsi tek Bricjapi, disa plane për një udhëtim ose një lëvizje mund të vonohen dhe kjo do ju nervozojëi dhe do jeni në ankth. Por menjëherë pas kësaj zgjidhjeje, do të shpërbleheni shumë, pasi njerëzit në mjedisin tuaj do ju sugjerojnë gjëra që do të jenë një sfidë dhe një mundësi reale për të realizuar qëllimet tuaja. Shmangni grindjet e vogla dhe mosmarrëveshjet me njerëzit në mjedisin tuaj familjar, sepse nuk do t’ju çojnë në ndonjë rezultat të dëshiruar.

Parashikimet në dashuri:
Marrëdhënia juaj nga 9 të muajit dhe pasi Afërdita të hyjë në shenjën tuaj është mjaft e kënaqshme dhe ju jep paqe mendore. Por brenda jush ndjeni se jeni të lodhur dhe doni një rinovim. Një ndryshim është intensiv dhe është me të vërtetë në dorën tuaj për ta fituar atë, pasi partneri juaj është i hapur dhe i gatshëm të ndjekë dëshirat tuaja. Ju që jeni vetëm në këtë periudhë, edhe pse shpeshherë mendoni se do të donit të ishit të qëndrueshëm në një marrëdhënie, shijoni vetminë tuaj dhe karikoni bateritë tuaja me daljet, me shoqëri të mirë dhe interesante dhe humor të relaksuar. Por së shpejti shigjetat e dashurisë synojnë të sundojnë dhe janë të pranishme në jetën tuaj për të rrëzuar gjithë paqen dhe qetësinë tuaj.

Parashikimet profesionale:
Në punën tuaj gjithçka duket se ju kënaq, sepse klima është e qetë dhe ka bashkëpunim të mirë me kolegët tuaj. Do mendoni shumë seriozisht për marrjen e një pozicioni të ri, por nëse nuk jeni absolutisht të sigurt për të mos bëni biznes. Një plan i ri biznesi që do ju sugjerohet do të sfidojë që ta punoni në vetvete dhe kur të jeni gati ta pranoni atë. Në financat tuaja kujdes lëvizjet tuaja sepse ka gjëra të papritura që mund t’ju nxjerrin jashtë buxhetit, lëvizni me mençuri!

SHIGJETARI

Të përgjithshmet:
Ky muaj do të jetë shumë i gëzueshëm për ju, pasi energjia dhe dinamizmi juaj do të rrisë disponimin tuaj dhe do t’ju bëjnë ta ndjeni atë. Ju do të jeni gati për të kapërcyer çdo vështirësi dhe pengesë në të gjitha kohërat kur disponimi juaj për zgjidhjen e çështjeve do t’ju bëjë më efektiv. Me Merkurin që favorizon Virgjëreshën nga 6 deri më 22 Shtator njohje të reja do të ndezin interesin tuaj, pasi do ju japin mundësinë për të arritur qëllimet sociale dhe planet që keni në mendje. Shumë të favorizuar do të shkojnë gjërat dhe në mjedisin tuaj familjar me Marsin duke u zhvendosur tek Ujori nga 11 dhe me pas si dhe do jeni në kontakt me njerëzit tuaj të afërm që prej kohësh nuk jeni takuar bashkë dhe kjo do t’ju japë kënaqësi të madhe.

Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një lidhje çdo gjë do të shkojë mirë me bashkëshortin tuaj dhe një udhëtim që vendosni së bashku do t’ju sjellë edhe më afër. Në të njëjtën kohë do t’ju ndihmojë të shijoni shumë momente të mrekullueshme larg nga rutina dhe jeta e përditshme. Shijoni mundësitë dhe lini romantizmin tuaj të prekë më shumë partnerin tuaj. Ju që nuk jeni në një marrëdhënie mos u zhgënjeni, shumë shpesh me Afërditën që shkon tek Akrepi që nga 9 dhe pastaj Dashuria do ju mposht!

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj gjithçka do të shkoj qetë dhe pa ndonjë surprizë të veçantë ose ndryshime. Shumë nga projektet që keni në mendje për punën tuaj do të realizohen ose do të gjeni shenjat e para pozitive të cilat do përfitojnë në një nivel individual dhe financiar. Klima e mirë e punës do të përfitojë nga avancimi i ideve tuaja inovative, gjithçka do t’ju sjellë dobi. Në financat tuaja, keni çdo arsye të buzëqeshni pasi imazhi i tyre është përmirësuar shumë, vazhdoni kështu dhe shpesh do të kënaqeni për çdo gjë!

BRICJAPI

Të përgjithshmet: Ky muaj do të jetë shumë i këndshëm pasi do të jetë me një atmosferë shumë pozitive në lidhje me planet tuaja. Me Merkurin që favorizon Virgjëreshën nga 6 deri në 22 Shtator, do të keni shumë mundësi për njohje të reja të rëndësishme që do t’ju ndihmojnë në të ardhmen në arritjen e synimeve tuaja shoqërore. Me qetësinë dhe aftësinë e veçantë që keni për të zgjidhur çështjet që dalin drejtpërdrejt dhe veprojnë me vendosmëri është e sigurtë se do të fitoni edhe më shumë aleatë pranë jush. Në mjedisin tuaj familjar, shmangni konfliktet ose mosmarrëveshjet, mbani tonet e ulëta dhe kjo do t’ju sjellë shumë përfitime dhe do ju mbështesë.

Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj po kalon një fazë shumë të kënaqshme, pasi keni arritur me partnerin tuaj një nivel shumë të mirë të komunikimit. Do të bëni një udhëtim të shpejtë dhe të shkurtër që do t’ju sjellë afër dhe do t’ju mbushë me momente shumë të bukura relaksimi. Ju që jeni vetëm së shpejti me Afërditën që ju favorizon nga Akrepi që nga 9 dhe pastaj do të shfaqet në jetën tuaj personi që ju prisni prej shumë kohësh. Shijoni qetësinë që ofron shoqëria juaj.

Parashikimet profesionale: Në fushën tuaj profesionale, gjithçka do të shkoj me qetësi pasi në mendjen tuaj dominohet ideja e pushimeve që po planifikoni. Shmangni përfshirjen në tensione midis kolegëve tuaj të cilët nuk janë të interesuar për ju dhe nuk ju shqetësojnë. Mbajini tonet e ulëta, ndihmoni kolegët tuaj vetëm në rast se ata kërkojnë ndihmën tuaj. Financat tuaja janë përmirësuar por kini kujdes që të mos humbni dhe të dilni nga buxheti juaj.

UJORI

Të përgjithshmet: Ky muaj me Merkurin që favorizon Virgjëreshën nga 6 deri më 22 Shtator do t’ju japë shumë buzëqeshje, pasi mundësitë për miq të rinj do të përfitojnë nga ju në të gjitha nivelet dhe veçanërisht në planet tuaja sociale. Këtë muaj me Marsin që ju viziton nga data 11 do të takoni njerëz që do t’ju ndihmojnë të përfundoni dhe të arrini qëllimet që keni vendosur dhe është e sigurt se kjo do t’ju bëjë të ndiheni edhe më të fortë dhe më të sigurt për veten tuaj. Përpiquni të shmangni tensionet me njerëzit në mjedisin tuaj familjar, sepse do t’ju shpërqëndrojë, mbani sa më ulët tonin!

Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një marrëdhënie, këto ditë duhet të jeni pak më të vëmendshëm ndaj fjalëve që mund të thoni dhe lëndoni pa dashur partnerin tuaj. Nëse jeni ndjerë në presion nga bashkëshorti juaj, është mirë të flisni me të për ndonjë gjë që ju bën nervoz ose ju bën të ndiheni të çuditshëm dhe mos lejoni që nervoziteti të rritet sepse atëherë me siguri do të krijoni shumë hapësirë dhe distancë me njëri tjetrin. Bëni një udhëtim të shkurtër me bashkëshortin dhe sqaroni gjërat, kjo është mënyra më e mirë! Ju kërkoni në mesin e turmës personin që do t’ju prekë, së shpejti do ta takoni, jini gati të jetoni ndjenja shumë të forta!

Parashikimet profesionale:
Ky muaj do të jetë i qetë në vendin tuaj të punës. Shumë situata interesante do të fitojnë vëmendjen tuaj pasi marrëveshjet e biznesit dhe partneritetet e reja do të monopolizojnë interesin tuaj. Do ju dalin propozime shumë interesante me stimuj që do t’ju sjellin përfitime financiare dhe do të rrisni fitimet tuaja. Është mirë të mendoni shumë seriozisht për këto propozime dhe t’i vlerësoni ato sepse mundësitë nuk paraqiten çdo ditë. Në ekonomi përpiquni të mbani ekuilibrin dhe mos shpenzoni pa menduar!

PESHQIT

Të përgjithshmet: Ky muaj me Merkurin që ju favorizon nga Virgjëresha nga 6 deri në 22 Shtator do të rrisë në veçanti vetëbesimin tuaj pasi do prezantoheni me mundësi të reja për njohje me njerëzit që mbajnë një pozitë të lartë dhe pozicion shumë të rëndësishëm për t’ju ndihmuar të realizoni projektet dhe qëllimet tuaja. Do të keni shumë momente relaksimi dhe çlodhje që do t’ju mbushin me energji. Shijoni daljet dhe ndikimin pozitiv që keni nga Afërdita tek Akrepi që nga 9 dhe pastaj për t’ju bërë gjithnjë e më shumë në humor. Në mjedisin tuaj familjar do të merrni ndihmën e pakufizuar dhe kjo do t’ju bëjë të ndiheni edhe më të sigurt dhe më të fortë.

Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj, edhe pse kohët e fundit ka qenë shumë e vështirë, por mirëkuptimi dhe gjendja e mirë me të cilën bashkëshorti juaj qëndron pranë ju ndihmon të tejkaloni të gjitha pengesat dhe pasiguritë që keni. Çdo gjë rregullohet dhe ju mbush me gëzim, shijoni momentet e bukura që partneri juaj ju jep, arratisuni nga jeta e përditshme dhe jetoni ëndrrat tuaja! Ju që nuk keni një lidhje, duket se po kaloni bukur pasi daljet me shokë dhe shoqëri të këndshme ju çlodhin dhe ju qetësojnë, së shpejti do të vijë në jetën tuaj dashuria që prisnit!

Parashikimet profesionale:
Një pasiguri profesionale relative do të bëni këto ditë disa lëvizje të gabuara ose tensione që do të shkaktohen në një nivel bashëpunues. Mos lejoni që gjendja e keqe dhe intensiteti e të tjerëve të ndikojnë tek ju, qëndroni sa më larg të jetë e mundur nga marrëveshjet e fshehta. Një udhëtim biznesi do t’ju japë mundësinë të mendoni për perspektivën e ndryshimit të interesave të biznesit. Në financat tuaja edhe pse imazhi është përmirësuar, përpiquni të mos hapeni, sepse ka rrezik të largoheni! Lëvizni me kujdes!

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *