Anastasia Kvitko e pakonkurencë(foto)

Anastasia Kvitko ka kohë që konsiderohet konkurentja kryesore e Kim Kardashian

Kvitko ka deklaruar disa herë se nuk ndihet mirë kur i bëjnë krahasime të tilla, sepse mendon se Kim as që mund të matët me te.

Bukuroshja ruse në të shumtën e rasteve shfaqet provokative, dhe nuk e ka problem të tregojë edhe më shumë se që duhet.

Kush ka thënë që femrat e shëndosha nuk janë provokative?

Iskra Lawrence, edhe pse e shëndoshë, vazhdon të jetë një ndër modelet më të pëlqyera

Ajo nuk e ka fare kompleks peshën e saj, këtë e dëshmojnë fotografitë dhe videot e shumëta që ajo poston në rrjetet sociale.

Së fundmi, modelja ka postuar një video në Instagram ku shihet duke vallëzuar me një veshje mjatf provokative.

Biondja e ‘nxehtë’ në kalendarin për vitin 2018

Kanë qarkulluar lajme se ajo është në lidhje me Philip Parker nga Celebs go Dating

Dhe 29 vjeçarja Jorgie Porter dukej pozitive dhe tejet seksi, derisa ka publikuar fotografitë e reja në bikini, pjesë të kalendarit për vitin 2018 në Los Angeles.

Ish aktorja e Hollyoaks ka treguar linjat perfekte trupore e veshur në bikini të ndryshme, duke e bërë të nxehtë kalendarin.

Fotot ‘hot’ të modeles që preferon të rrijë e zhveshur

Modelja Abigail Ratchford është një ndër modelet më të famshme për momentin, Abigail gjithenje i ‘ngacmuar’ ndjekësit e saj në Instagram

Abigail Ratchford është një ndër modelet më seksi në qarkulli, e cila po i çmend të gjithë me format bombastike.

Ajo është shumë aktive në rrejtet sociale, ku publikon herë pas here fotografi të nxehta të saj, të cilat marin miliona pëlqime.

Njihuni me milioneret e Instagramit. 15 mijë dollarë për postim!(foto)

Duke pasur blogun tuaj dikur ishte një mënyrë për të rritur vetëbesimin. Por sot modelet supermodele kanë llogari me mijëra ndjekës, dhe ata dinë të konvertojnë “Like” në dollarë

Ne kemi mbledhur 10 llogaritë popullore Instagram që sjellin miliona për pronarët e tyre të cilët dinë se si të kthehet një hobi në një karrierë me pagë të lartë, përcjell albeu.com.

Danielle Bernstein

Projektuesja 25-vjeçare Danielle Bernstein u bë e famshëme kur ajo filloi blogun e saj Ne Wore What. Ditari i saj shpejt u bë popullor, ashtu si edhe llogaria e saj në Instagram. Tani, me 1.7 milionë ndjekës në Instagram, ajo është bërë një nga modelet më të famshme të modës. Megjithëse ajo urren për të folur për paratë, ajo fiton pothuajse 15,000 dollarë për postim.

Chiara Ferragni

Blogerja itliane Chiara Ferragni, ka qenë në krye për pothuajse 9 vjet. Sot, llogaria e saj ka pothuajse 10 milion ndjekës, dhe secili postim i sponsorizuar sjell për Chiaran mijëra dollarë. Të ardhurat e saj vjetore janë rreth 8 milionë dollarë.

Wendy Nguyen

Wendy u diplomua për psikologji, dhe është bërë një bloger shumë e njohur në Tëitter, Facebook dhe YouTube. Videoja e saj me titull “25 mënyra për të veshur shaminë” në 4,5 minuta shkoi viralisht dhe është parë mbi 25 milionë herë. Llogaria e saj Instagram ka rreth 1 milion ndjekës. Edhe pse nuk ka shumë të dhëna për të ardhurat e saj vjetore, ekspertët thonë se mund të arrijë në 1 milion dollarë.

Bryanboy

Bryanboy është ndoshta personi më i paqartë në botën e modës në këtë moment. Blogeri 24-vjeçar Filipine filloi me postimet e udhëtimit dhe më pas e ktheu vëmendjen ndaj modës. Postimet e tij qesharake dhe të mençura tërhoqën mijëra pasues pothuajse menjëherë. Bryanboy është i famshëm për veshjet e tij të ndryshme dhe ekstravagante. Shumë dizajnerë të njohur të modës janë miq me blogerin.

Aimee Song

Blogerja kaliforniane dhe dizajnerja e brendshme e Aimee zotëron një blog të quajtur Song of Style. Ajo e publikoi falas punën e saj, por kur ajo u bë e famshme ajo vendosi t’i kthente idetë e saj në fatura të dollarit. Aimee punon me dizajnerë me famë botërore, dhe Instagram saj frymëzues me 4.6 milionë ndjekës i sjell asaj shumë para.

Antoinette Kulas

Antoinette është një nga blogerët më të suksesshëm në Australi. 3 vjet më parë, ajo postoi fotot e saj vetëm për argëtim, por sot llogaria e saj në Instagram ka goditur 1 milion pasues. Blogerja ka kontrata me markat më të mira të modës dhe po përgatitet të krijojë linjën e saj të veshjeve.

Julie Sariñana

Julie Sariñana filloi me një blog jashtëzakonisht popullor të quajtur Sinqerisht Jules, dhe është lexuar nga mijëra njerëz çdo ditë. Në llogarinë e saj Instagram, ajo promovon rroba dhe aksesorë projektuesi për 4.6 milionë ndjekësit e saj. Nuk është çudi që me çdo post të sponsorizuar ajo fiton pothuajse 150,000 dollarë.

Viki Odintcova

Viki Odintçova nga Shën Petersburg është një modele me agjencinë ruse Mavrin Models. Fotot e saj provokuese tërheqin shumë vëmendje dhe shpesh mund të shihen në mbulesat e revistave të të rriturve. Viki reklamon rrobat, mbathjen, produktet e humbjes së peshës dhe objektet e fitnesit.

Amra Olevi?

Amra Olevi? është një nga artistet më të njohura të kozmetikës në Instagram sot. Nëse jeni një nga 5.5 milion njerëz që ndjekin Amran, ju mund të shihni fotot e saj të përditshme të kozmetikës. Studio Anastasia ka linjën e vet të prodhimeve të ballit, dhe ajo po përgatitet të lançojë gamën e saj të hijes së syve.

Jessica Stein

Llogaria Instagram e Jessica Stein do të marrë frymën tuaj larg me siguri. Blogeri 23-vjeçar ka vizituar tashmë 27 vende dhe 229 të tjerë janë në rrugë. Ajo i përqesh 2.7 milion pasuesit e saj me pamje të mrekullueshme të vendpushimeve dhe shënimeve të shkurtra për udhëtimet e saj.

Kjo është drenicakja Hafie Mira (foto)

Hafia Mira vajza me prejardhje nga Drenica është një nga shqiptaret me seksi në rrjetin social Instagram, ajo ka lindur në Kanadë

Modelja është shumë aktive në rrjetin social Instagram ku me linjat trupore tejet seksi do të ju lë pa fjalë.

Hafia është e njohur për të pasmet e saj si Kim Kardashian.

Me fotografi të shumta të cilat bukuroshja i publikon në rrjetet sociale i çmend të gjithë me trupin e saj.

Ne ju sjellim 10 fotografit ku drenicasja shfaqet pothuajse nudo.

Chloe Khan, nëra ndër modelet më të pëlqyera (foto)

Chloe Khan është njëra ndër modelet më seksi që keni parë deri më sot

Po ta vizitoni profilin e saj nuk mund të kaloni pa e ndjekur. Chloe njihet për format e saj bombastike të cilat aspak nuk heziton t’i shfaq para të gjithë ndjekësve të saj.

Chloe nga fundi i Verës ishte në një ishull për ta festuar ditëlindjen e saj të 26-të dhe ajo u shfaq si ylli i famshëm i Big Brother.

Bukuria e saj me flokët e saj të gjata zakonisht tërheqin vëmendjen e fansave të cilët e komplimentojnë për trupin e saj të skalitur.

Modelja e njohur publikon foto të reja

Ajo është ylli i ri i reklamës së Revlove

Dhe Chrissy Teigen u sigurua që të jetë qendra e vëmendjes, derisa arriti në ndejën e organizuar të mërkurën mbrëma.

Modelja ishte veshur në të zeza dhe dukej tejet seksi me përzgjedhjen që kishte bërë.

Vëmendje më të madhe mori gjoksi i saj të cilin e kishte ekspozuar pa sytjena.

Dua Lipa është shpallur artistja e re më e mirë në ‘MTV EMA’

Një tjetër arritje e madhe për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. Ajo është shpallur artistja e re më e mirë në ceremoninë e ‘MTV Europe Music Awards’

Në konkurrim për këtë çmim, 22-vjeçarja ishte në garë me yje, si Julia Michaels, Khalid, Kyle dhe Rag‘n’Bone Man. Ndërsa çmimi shkoi për këngëtaren shqiptare, për të cilën viti 2017 ka qenë viti i arritjeve të mëdha.

“Artistja e re më e mirë në MTV EMA. Ju dua shumë, faleminderit shumë që më keni votuar mua!”.
“Jam shumë me fat! Faleminderit shumë”, ka shkruar Dua në Twitter.

Dua ka munguar fizikisht në ceremoninë e MTV EMA, duke qenë se ndodhet në Amerikën Latine në kuadër të turneut të saj. Por, natyrisht se e ka ndjekur evenimentin përmes televizionit.