Luari publikon trailerin e këngës së re (video)

Pas një mungese të gjatë në tregun muzikor, Luar Rani ka vendosur t’i rikthehet botës muzikore. Javë më parë ka nisur xhirimet e videos së re të këngës, trailerin e të cilit e ka publikuar sot në llogarinë personale në Instagram

Ajo ka folur edhe për Telegrafin duke treguar emocionet e para pas kthimit me këngën e re. “Pas shumë vitesh pauzë, nuk ishte një vendim spontan për tu rikthyer, por i planifikuar. Bashkëpunuesit, familja dhe dashamirësit e mi kanë qenë një shtysë e vazhdueshme për t’u rikthyer. Projektet e mija të reja do të jenë të prodhuara në studion e Cricket Beats, ndërthurur me kompozimet e mija vetjake”, kishte zbuluar Luar.

Këngën e re e ka punuar Donat Prelvukaj (Cricket), vija melodike si dhe teksti janë të realizuara nga vet Luari. Xhirimet janë kryer në afërsi të Prishtinës me produksionin Imagine Films. Tani pas rikthimit, këngëtarja do të përkushtohet edhe më shumë në punën për projektet e reja. /Telegrafi/

Mbani frymën! Vjen “Venus 2017”, panairi më i madh i seksit

Mbi 30 mijë vizitorë, më shumë se 250 performer nga 40 Vende të ndryshme

Ky është ky numri i ‘Venus 2017’, panairi më i madh ndërkombëtar i erotizmit që zhvillohet në Berlin nga 12 deri në 15 tetor.

Kjo ngjarje tërhoqi vëmendjen e shumë personave që udhëtuan me orë të tëra për ta parë.

Ja disa foto nga pjesëmarrëset në këtë panair.

Fatmir Makolli sjell me çifteli “Despacito” (video)

“Despacito” është bërë kënga më e shikuar në botë duke arritur katër miliardë sosh në YouTube. Kënga është bërë edhe “cover” duke ardhur edhe në versione të ndryshme anembanë globit

Një prej tyre e ka sjell edhe artisti shqiptar, Fatmir Makolli, i cili njihet si një ndër ekzekutuesit më të mirë çiftelisë.

Ai ka sjellë këtë hit botëror në një version shumë më ndryshe dhe unik, pra me çifteli.

Makolli paraqitet në videon e këngës me veshje tradicionale, gjersa përmes çiftelisë nxjerr tingujt e melodisë së “Despacito”.

Theksojmë se pjesë e videos janë edhe një grup valltarësh nga “Artdesing” të Jeton Vorfit ndërsa xhirimet janë kryer në oborr të Bibliotekës Universitare të Kosovës.

Kujdes çuna…

Modelja e famshme Abigail Ratchford edhe këtë here ka provokuar ndjekësit e saj si zakonisht

Ajo çdo ditë e më shumë po mahnit me pozat e saj që po bënë publike në rrjetin social Instagram

Asaj i shkëlqen trupi derisa ka vënë në pah asetet e saja bombastike.

E veshur me të brendshme me ngjyrë jeshili ajo merre vëmendjen e të gjithave.

Shikoni fotografi ku kjo “bombë” i lë të gjithë me gojë hapur.

Fotot e çifteve në dhomën e tyre janë shumë të ‘nxehta’

Nëse jeni duke kërkuar për të ndriquar marrëdhënien tuaj dhe për të rritur vetëbesimin tuaj në lidhje, konsiderojini këto foto të qifteve. Këta seanca intime të fotografive janë joshëse dhe përfshijnë disa veshje seksi, të brendshme ose pa veshje

1 Autumn & Neal

“Unë jam më liberale nga natyra dhe vjeshta ka tendenca të jetë më konservatore, prandaj isha paksa e befasuar kur ajo më pyeti nëse do të isha i interesuar, natyrisht nuk kisha asnjë dyshim për këtë. I nervozuar, megjithëse nuk kishte asgjë për tu shqetësuar. Ka diqka për dikë që fotografon prej jush në atë mënyrë që e bën të vështirë për t’u clodhur, por ne të dy ishim shumë argëtues”.

2 Nishant & Laura

“Xhirimi më të vërteë kapi lidhjen tonë të vërtetë në mënyrë të paforcuar dhe të natyrshme. Pas disa herësh, ne u kapëm duke u puthur edhe në qafë. Xhirimi ishte një mënyrë e shkëlqyeshme për ta detyruar veten për të ngadalësuar dhe përqëndruar në asgjë, por në njëri-tjetrin për një orë të tërë”.

3 Kaitlin & Alex

“Ka diqka që ndodh kur ju merrni për të parë fotot tuaja për herë të parë së bashku, ato janë të parat dhe të vërtetat, janë sensuale, janë vepra arti dhe subjekte që janë shfaqje të juajat dhe partnerit tuaj, janë magjike dhe frikë-frymëzuese. Ti bie në dashuri nga e para, jo vetëm me njëri-tjetrin, por edhe me veten. Ti e sheh veten përmes syve të partnerit tënd dhe kjo është një dhuratë që është e paimagjinueshme”.

4 Abby & Chandler

“Chandler dhe unë kemi qenë së bashku për rreth tre vjet, ai ishte një marinat dhe jetonte në të gjithë vendin dhe vetëm u kthye në shtëpi në korrik, derisa e bëmë fotografinë, shumica e mërrëdhënieve tona kanë qenë në distancë të gjatë, shtëpi e përsosur e mirëpritur”.

5 Rene & Mike

“Pesë vjet më parë, unë isha duke u përpjekur të ndjehesha si një grua, kisha dy fëmijë dhe isha e martuar dhe për disa vjet u ndejva se kisha humbur feminitetin tim. Burri im nuk ishte dakord dhe gjithmonë më tregoj sa e bukur isha. Pra për të bërë një set fotografik si dhuratë për përvjetor, Cindy mori ato foto dhe bëri që unë të shoh vetën dhe kështu unë e pyeta burrin tim nëse do të bëj foto si qift me mua”.

6 Erica & Josh

“Kam bërë foto me të dashurin tim si dhuratë për Shën Valentin. Kam pasur një përvojë pozitive dhe atij i kanë pëlqyer fotot, kështu që unë ia dashë si dhuratë këtë sesion për Shën Valentinin tonë të fundit. Për të kapur anën intime dhe të marrëdhënieve tona ne i sollëm në foto më cilësore që mund t’i kemi përgjithmonë. Gjithashtu, diqka për të parë kur ne jemi të vjetër dhe gri!”

7 Maggie & Cameron

“Në këtë kohë në marrëdhëniet tona, trupat ishin një temë shumë e vërtetë dhe shumë e ashpër në jetën tonë. Unë kam pasur probleme shëndetësore që shkaktuan një shtim në peshë dhe Cameron i cili po kalonte nga femra tek meshkujt nuk kishte pasur ende kirurgjinë e tij të lartë, kështu që unë nuk isha i sigurt se si ky intimitet me një person do të shkonte kaq mirë në film”.

8. Brittney & Brad

“Përvoja ishte e mrekullueshme, ishta dita e parë në natën tonë të parë, që nuk e kishim për një kohë të gjatë. Ne patëm shumë argëtim dhe rilindëm marrëdhënien tonë romantike. Ne kemi qenë së bashku për gjashtë vjetë, të martuar për pothuajse pesë vjet dhe kemi tre djemë të mrekullueshëm.”

9 Natalie & Chris

“Fillimisht, xhirimi ishte vetëm për Amber si fotograf dhe unë si modele. Chris, i dashuri im, po punonte në laptopin e tij në tryezën e kuzhinës. Doja të bëja disa fotografi, kështu që i thashë atij të hidhte suitën dhe të bashkohet në argëtim. Marrëdhënia jonë ka qenë gjithmonë aventureske dhe duke u footgrfuar në të brendshme me një njeri të shijshëm me kostum e bëri atë edhe më shumë me aromë”.

10 Lizzy & Justin

“Doja të bëja këtë xhirim për të kapur të vërtetën “Lizzy dhe Justin”. Për të kapur mënyrën se si ai më sheh mua dhe si e shoh unë atë. Megjithëse e shoh se si ai më shikon cdo ditë, ekziston vetëm diqka për të kapur një moment që ta mbajë gjithmonë të gjallë”.

11 Killian & Riley

“Nëse asgjë, përvoja na afroj më shumë. Ne kemi qenë gjithmonë të kënaqur rreth njëri-tjetrit, por të jesh në atë intime formon një lidhje më të thellë”.

12 Angela & Steven

“Ishte e vështirë për mua të ndjehesha seksi ndërsa isha shtatzënë. Përgjatë xhirimeve jo vetëm që ndihesha më të vërtetë seksi me barkun tim shtatzënë, por mënyra se si ai më shikonte mua ose mënyrën se si mbanim shikimet tona dhe njëri tjetrin më bëri të ndjehem edhe më seksi dhe pasionante për të dhe ne”.

13 Shantel & Nick

“Ne jemi të martuar për rreth 10 vite (14 vite së bashku) dhe këtë vit ishte përvjetori jonë. Ishte shumë argëtues, Amy është një fotograf mahnitës dhe gjithashtu vetëm një person i mrekullueshëm”.

14 Camille & Neils

“Në njëfarë mënyre, ajo na tregoj sa afër dhe të rehatshëm jemi me njëri-tjetrin, madje ehde përpara një të huaji me një aparat fotografik. Niels ishte shumë më e rehatshme se unë”.

15 Alex & Corinne

“Alex dhe unë jemi dy njerëz shumë të hapur kështu që unë isha pak e befasuar nga sa nervoze isha para kamerës. Brittany tha të bëjmë xhirimin në shtëpinë e Alexit, gjë që ndihmoj në lehtësimin e nervave. Më kujtohet që ne filluam xhirimin me një luftë jastëku. Kjo tingëllon pa kuptim, por më bëri të qesh dhe fluturat e mia më bën më të rehatshme gjatë xhirimit”./BS

Çmenduria e yjeve (foto+18)

Yjet njihen për çmenduritë e tyre. Sidomos fiksim e kanë që të zhvishen

Por rrjetet sociale janë të kujdeshme me fotot nudo.

Atëherë zgjidhja është që të vendosin emoji në vendet intime.

Ndiqni një galeri nga trendi i ri.

Miss Bum-Bum vijon përgatitjet, vajzat sfilojnë rrugëve të Brazilit, “çmendin”… meshkujt

Janë 500 vajza qe do te konkurrojnë për fundshpinën me te bukur ne Brazil

Ne këtë faze te konkursit qe zhvillohet për here te peste ne Brazil, ato ne baze te shtetit federal prej nga vijnë janë duke sfiluar neper rrugët e qyteteve braziliane, duke çmendur kalimtaret dhe renduar trafikun.

Ajo qe do te fitoje këtë konkurs qe zhvillohet ne mënyrë te përvitshme ne Brazil do te ketë veç çmimeve ne para, edhe te drejtën e shfaqjes se fotove ne një prej revistave me te njohura te Brazilit.

Modelja e famshme rrit temperaturat (foto +16)

Jemma Lucy është një personalitet televiziv britanik dhe një modele magjepëse. U bë e njohur për rolin e saj në Ex on the Beach seri 3 dhe seri 5. Në vitin 2005 ajo u shfaq në Brat Camp

Ajo bëri operimin e saj të dytë plastik në shtator, vetëm katër muaj pas të parit.

Dhe Jemma Lucy tregoi frytet e operacioneve, teksa u shfaq me bikini në plazhet e Portugalisë të marten.

Ylli i Ex on the Beach tregoi të pasmet seksi dhe gjolsin bombastik.

Infermierja nga Florida sërish provokon (foto)

Një 31-vjeçare nga Florida e SHBA-ve e cilësuar si infermierja më seksi në botë, shprehet se çdokush mund të arrijë linjat e saj

Ajo është Lauren Drain dhe sipas saj çdo femër mund të ketë format e saja nëse i nënshtrohet dietës së duhur dhe regjimit të palestrës.

Ajo ka nisur karrierën e saj për infermieri që në moshën 16 vjeçe, e tashmë është e regjistruar si infermieri për kardiologji prej 8 vitesh, por më shumë se sa nga puna që bën atë e njohin për fotot që publikon në Instagram, ku ndiqet nga 3,6 milionë njerëz.

Pavarësisht trupit të saj që shumë modele do ta kishin zili, Lauren Drain, nuk e ka problem që t’i bëjë “duart pis” kur vjen puna për të bërë punën e saj.

Vjen kënga e re e Kidës, bashkëpunim me një reper të ri (video)

Këngëtarja Kida ka sjellë projektin e ri muzikor ‘Harroj’, në bashkëpunim me reperin më të ri në treg Fero. Ata kanë sjellë një këngë të rrymës R&B, tema e së cilës është dashuria

Të dy janë pjesë e labelit ZappnChriss dhe kishin lajmëruar për këtë duet, për tekstin e së cilës është kujdesur vetë reperi.

Fero ka vetëm pak kohë që i ka hyrë muzikës, por ka marrë menjëherë pëlqimin e publikut me bashkëpunimet që solli me Baby G dhe Endrin.
Mendohet që ky të jetë suksesi i rradhës për ta pasi është pëlqyer që në minutat e para të publikimit.