Kishte lindur në trupin e gabuar, shpenzon mijëra euro për t’u konvertuar në femër (foto)

Iu deshën 18 vite që “të kuptonte se kishte lindur në trupin e gabuar të një mashkulli” dhe për të vendosur që të transformohej në Lea Membrey

20-vjeçarja transgjinore neozelandeze, që lindi si djalë, flet për DailyMail dhe tregon sesi e kuptoi se nuk ndjehej i tillë.

“Nuk kam qenë kurrë e lumtur kur isha djalë. Isha e detyruar që të bëja gjëra meshkujsh edhe pse nuk kisha asnjë interes për to”, thotë Lea.

Ajo tregon edhe momentin më të bukur dhe kur është “ndjerë vërtetë femër”.

“Tani ndjehem vetvetja dhe momenti më i mrekullueshëm për mua ishte kur më doli gjoksi dhe tani mund t’i tregoj, si për t’u provuar të gjithëve se jam një grua”, rrëfen Lea.

Rrëfimi i 19 vjeçarit që u dashurua në shoqen e mamit

Një djalë 19 vjeçar ka rrëfyer për The Sun se ka bërë seks me shoqen e nënës së tij e cila është 43 vjeç, që ia ka marrë virgjërinë. Djali thotë se gruaja ka pasur probleme me burrin dhe ky ka shpresuar që ata do të ndahen, por ajo ka vendosur që të largohet me burrin e saj për të jetuar në një vend tjetër

Rrëfimi i djalit:

Shoqja e ngushtë i nënës time më mori virgjërinë dhe ne bëjmë seks të egër dhe pasionant kur dhe ku mundemi. Unë jam 19 vjet ndërsa shoqja e nënës time është 43 vjet.

Ajo është seksi dhe duket sikur është në të njëzetat. E njoh që kur isha 15 vjeç. Burri i saj është i tmerrshëm dhe gjithmonë kam dashur që ai ta lë atë.

Unë ende jetoj me nënë time. Lokali në të cilin unë punoj është për shitjen e produkteve për frizerë dhe shoqja e nënës time ka një sallon të tillë.

Një pasdite ajo më tha nëse mund t’ia dërgoja disa shamponë tek ajo në sallon, derisa shkoja në shtëpi.

Ajo po pastronte sallonin kur unë shkova. Të gjithë kishin shkuar. Ajo dukej shumë e mërzitur.

E pyeta se çfarë kishte dhe më dha se ishte grindur me burrin e saj për shkak të pijes së tij.

Më pas më shpjegoi se ai kishte dashur ta digjte me cigare në fytyrë.

E përqafova dhe ajo më tha prit pak. Më pas ajo vuri shenjën në derë se është mbyllur dhe mbylli derën.

U shokova kur e pashë që ajo e konsideroi përqafimin tim si kërkesë për diçka më shumë.

U afrua dhe më puthi. Ajo e ngjiti trupin e saj për timin dhe ndjeva trupin të më ndizej.

I thashë: “Ti je e dashur por je ende e martuar dhe unë jam ende i virgjër”.

Ajo më tha: “Është në rregull, ishte vetëm një puthje. Faleminderit që je i sinqertë”.

Më pas ajo më telefononte kur e dinte se nëna nuk është aty.

E mora rrezikun një natë që ta puthja dhe e putha atë e kjo na çoi tek seksi.

Ajo më tregoi çfarë të bëja. Ishte e mahnitshme. Tani ne takohemi kurdo që mundemi.

Nëna kishte një ndejë disa javë më parë dhe shoqja e saj më tha se kishte nevojë për një fillim të freskët.

Ajo po e shet biznesin e saj dhe shtëpinë dhe po shkojnë të jetojnë diku larg me burrin e saj.

Unë dua që ajo ta lë burrin e saj dhe jo vendin. E di që agjentët do të vijnë shpejt për shtëpinë.

A duhet ta thërras atë dhe t’i tregoj se e dua dhe dua që të mos largohet, apo jam përdorur si lodër?

Përgjigja e psikologes:

Mund ta shoh që ka qenë e mahnitshme por nuk shoh të ardhme për ju të dy.

Ti e ke fantazuar atë për një kohë dhe kur ajo ka filluar aferën me ty ke menduar që gjitha ëndrrat tua janë bërë realitet.

Por për të ka qenë vetëm një rrezik për seks të pambrojtur, kur ajo në fakt ka nevojë për ndryshim në jetë.

Ajo e ka vendosur besimin për ndryshim në rend të parë edhe pse dyshoj se burri i saj mund të ndryshojë.

Por ajo ka vendosur dhe ti mund t’i shkaktosh vetëm problem.

Rrëfehet 26 vjeçarja: Kam një të dashur të mahnitshëm, por kam bërë një gabim

Një vajzë 26 vjeçare ka rrëfyer për The Sun se është në lidhje me një djalë, të cilin e ka njohur përmes punës që bën si operatore në linjën seksuale

Vajza thotë se seksi me të është i mahnitshëm por ka frikë se ai e zbulon dhe e lë, por edhe mund ta humbasë punën.

Rrëfimi i saj i plotë:

Bëj seks me një djalë i cili më thirri në linjën time telefonike seksuale.

Por jam e brengosur që nëse ai më zbulon për atë që i kam bërë, ai do të më lërë dhe unë do të jem në zjarr.

Jam 26 vjet dhe punoj në një qendër të thirrjeve gjatë ditës. Gjithashtu disa net të javës shërbej si operatore seksuale telefonike.

Po bëj punën time të thirrjeve disa muaj më parë dhe mora një thirrje nga ky burrë.

Po flisnim dhe u tërhoqëm. Ai është 31 vjet. E di që është gabim por e përdora llogarinë e tij si konsumator dhe gjeta adresën e tij, ku zbulova se jetonte afër.

E gjeta dhe një foto të tij në rrjete sociale dhe ai ka një fytyrë të bukur.

Kështu që unë shkova disa herë në lokalin e tij që ta takoja.

Fillova ta humbja shpresën por më në fund e pashë atë.

Ne filluam të flisnim por më pas e dashura tij erdhi pasi foli me disa miq të saj.

U zhgënjeva por u përpoqa ta harroja dhe vazhdova të bëja dy punët e mia.

Një muaj më vonë e mora një thirrje prej tij në linjën seksuale por fatmirësisht ai nuk e njohu zërin tim.

Ne folëm shumë dhe unë i dhashë atij shumë kënaqësi dhe ai më dha mua.

Ai më tha se ishte beqar pasi ishte ndarë nga e dashura.

Më tha se do të më telefononte përsëri. Unë shkova në klubin e tij.

Ai ishte aty dhe ne filluam të flisnim. Ne kaluam mirë dhe ai më kërkoi takim.

Ne jemi duke u takuar prej dy javësh. Seksi me të është i mahnitshëm. Ai është një aventurier i pabesueshëm dhe më kënaq shumë.

Por kam frikë se do të zbulojë se kam qenë unë që ka biseduar në telefon dhe do të më braktisë.

Dhe nëse nga puna e kuptojnë për këtë, jam në zjarr.

Përgjigja e psikologes:

Të përdorësh të dhëna kredenciale për të gjetur një burrë është gabim dhe ti e di që nëse zbulohet në punë, do ta humbësh atë.

Por është një sekret i madh ta mbash për vete në një lidhje me të. Por sa ndjeni për njëri tjetrin ti dhe ky djalë?

Nëse jeni aq të afërt dhe mendoni një lidhje më serioze, më mirë tregoj atij dhe kështu ai ndoshta do ta vlerësojë që e ke bërë dhe nuk do të raportojë.

Natyrisht, ai mund të mos ketë dëshirë që e dashura e tij të punojë në një vend të tillë edhe pse ai ka telefonuar aty.

Por edhe nëse lidhja juaj nuk zgjatë, një punë tjetër do të të bënte më krenare.

Monstra e Holliwood që përdhunoi aktoret më të famshme të botës

Një njeri me fizik jo shumë të pëlqyer në dukje ,100 kg, i njohur për disa filma të sukseshëm, arriti të kapë disa nga femrat më të famshme dhe më të bukura të botës, si Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Lucia Evans, por jo nga merita e tij

Bëhet fjale per Harvey Weinstein, producenti që shkaktoi skandal të përmasave të mëdha në të gjithë Amerikën, ku u morën vesh ngacmimet seksuale dhe përdhunimet e shumë aktoreve dhe punonjësve të kompanisë që menaxhon.

Mbi të u hodhën akuza të forta, që krijuan debate, por njëkohësisht dhe bashkim të shumë të famshmëve kundra tij.

Jodi Kantori dhe Megan Twohey morën guximin të zbulonin një anë tjetër të producentit, atë të një manjaku seksual.

Të dyja së bashku publikuan një shkrim në “The New York Times” ku kishin si qëllim t’i tregonin botës se Weinstein në 3 dekadat e fundit kishte përdorur të gjitha femrat sipas dëshirës së tij.

Pas 5 ditsh, më 10 tetor, Ronan Farrow, raportoi për të njëjtën gazetë që producenti ka shfrytëzuar mbi 13 femra dhe 3 prej tyre i ka përdhunuar.

Por kush është Harvey Weinstein?

Ai eshte fituesi i çmimit Oscar dhe producenti ekskluziv i cili “fshihet” pas disa filmave të suksesshëm si, Django Unchained, Pulp Fiction, Silver Linings Playbook and the Spy Kids.

Weinstein në bashkëpunim me vëllain e tij, Bob, gjatë viteve 70’ ndërtuan studion e famshme Mirmax (1979).

Miramx nuk qe një emër çfarëdo, por ishte bashkimi i emrave të prindërve të tyre Miriam dhe Maz.

Përmes kësaj studio ata krijuan disa filma të pvarur si Pulp Fiction, Clerks, The Crying Game, gjithashtu dhe Sex, Lies, and Videotape.

Por më vonë, gjatë vitit 1993, studioja iu shit “Disney” dhe pas një periudhe 22-vjeçare ata krijuan “The Weinstein Company”.

Kush ishin femrat që deklaruan pro dhe kundra Harvey Weinstein?

Në një deklaratë të publikuar fillimisht në “Huffington Post”, Meryl Streep u shpreh e tronditur nga lajmi i turpshëm, siç e cilësoi.

Aktorja vlerësoi ato gra që ngrenë zërin për zbulimin e abuzimeve dhe i cilësoi heroina.

Në ceremoninë e vitit 2012 të “Golden Globes” e cilësoi “Zot” producentin, ndërsa tani, pas akuzave kundër tij, e shikon si një abuzim të neveritshëm e të pafalshëm pushteti.

Judi Dench publikoi një deklaratë ku tha se nuk dinte asgjë lidhur me pretendimet e tmerrshme.

Qëndrime të ngjashme kishin edhe Ema Thomson, Mark Ruffalo e Seth Rogen.

Aktorja 44-vjeçare, Rose McGowan, një ndër akuzueseve që ka dalë hapur, ndryshoi foton e saj të profilit në “Twitter”, duke vënë një kur ishte e re, dhe shkroi: “Kjo vajzë ka qenë viktimë e një përbindëshi.

Kjo është vajza, që e mbuluar me turp, heshti”.

Një tjetër rast ishte ai i Lea Seydoux, e cila fillimisht e kishte takuar Harvey në një event mode dhe ai e kishte thirrur menjëherë për të pirë diçka në hollin e hotelit të tij.

Pas pak minutash, ftesa e Harvey u zhvendos në një nga dhomat e hotelit.

“Ishte e vështirë ti thoje jo pasi ishte një njeri shumë i pushtetshëm dhe ka në dorë çdo gjë për të të bërë keq”, është shprehur Lea për “The Guardian”.

Ajo vijon duke thënë se pasi u ngjitën në dhomë ai ju hodh përsipër duke e puthur dhe duke e prekur pa dëshirën e saj.

“E vetma gjë që mund të bëja ishte të qaja, e kam parë dhe herë të tjera Harvey me femra jo të famshme dhe tregonte kush nga yjet botërore kishte kaluar një natë me të”.

Producentja Elizabeth Karlsen tregoi se kur ka punuar me Weinstein, rreth 30 vjet më parë.

Një rast e ka gjetur nudo në krevat.

Ndërsa gazetarja Lauren Sivan tregoi se rreth 10 vjet më parë Weinstein arriti deri aty sa u masturbua para saj.

Shkrimtarja Liza Campbell tregoi se në të shkuarën Weinstein ishte munduar ta bindte të laheshin bashkë.

Michael Keaton e konsideroi producentin “të neveritshëm dhe të tmerrshëm”.

Ndërsa Lena Dunham sulmoi kompaninë e tij, duke pretenduar se të gjithë kanë ditur gjithçka.

Mes atyre që nuk është çuditur fare nga kjo histori është presidenti amerikan Trump, i cili shkroi: “E njoh Weinstein prej kohësh dhe nuk habitem aspak”.

I akuzuar për ngacmime seksuale, producenti i shumë filmave të suksesshëm u shkarkua nga vetë bordi i kompanisë së tij pas një raporti të “New York Times”, që pretendonte se gjatë 30 viteve ai ka ngacmuar seksualisht gra të ndryshme që punonin për të. Mes tyre janë Ashley Judd dhe Rose McGowan, të cilat ishin të parat që drejtuan gishtin kundër tij.

Ato që ranë pre e ngacmimeve seksuale nga poducenti Harvey Weinstein janë femrat e renditura më poshtë:

• Asia Argento, aktore

• Rosanna Arquette, aktore[3]

• Jessica Barth, aktore

• Ambra Battilana, modele

• Zoë Brock, modele

• Emma de Caunes, aktore

• Cara Delevingne, aktore dhe modele

• Daën Dunning

• Lucia Evans, aktore

• Romola Garai, aktore

• Judith Godrèche, aktore

• Jessica Hynes, aktore

• Angelina Jolie, aktore

• Ashley Judd, aktore

• Katherine Kendall

• Rose McGowan, aktore

• Gëyneth Paltroë, aktore

• Tomi-Ann Roberts

• Léa Seydoux, aktore

• Lauren Sivan, gazetare

• Mira Sorvino, aktore

Masazheren nga Shkodra e gjen belaja: Burri i klientes më plasi pas muri dhe…

Ngacmimet seksuale janë në qendër të historisë së një 34-vjeçareje të specializuar në masazhe trupi. Ajo tregon se ka rënë pre e ngacmimit nga burrat e klienteve të saj, por rasti më i fundit ka qenë shokues. Ja historia e rrëfyer për “ShkodraNews”

“E dashuroj punën time, por urrej burrat dhe të fejuarit e klienteve të mia. Jam masazhatore profesioniste dhe duke qenë se puna nëpër qendra estetike nuk më ka dhënë të ardhurat që më nevojiten kam 2 vite që shërbimin e ofroj edhe në shtëpi, kuptohet me një pagesë më të vogël se ajo që klientet paguanin kur vinin më takonin në sallone.

Jam 34 vjeçe nga Shkodra, e banoj në kryeqytet pasi mundësia për punë është më e madhe. Por kam një problem të madh.

Në të shumtën e rasteve kur shkoj në shtëpitë e klienteve femra, sepse punoj vetëm me femra, më ngacmojnë burrat e tyre. Tani unë jam super e mbajtur dhe normal kam trup të mirë se kujdesem për veten, por ata s’kanë përse më ngacmojnë se unë punën bëj.
Rasti më i fundit ishte në shtëpinë e një çifti nga Tirana, pa fëmijë. Dola nga dhoma ku po i bëja gruas së tij masazh anticelulit për të marrë vajin që kisha lënë të shkrihej dhe i shoqi më kap duart më plas pas muri e më puth si i çmendur. Madje më tha që ka rënë në dashuri. Si ra në dashuri pa më njohur?!

Nuk nxorra dot zë se më erdhi turp dhe nuk doja të humbisja as punën. Tani më shkruan dhe do të takohemi jashtë shtëpisë. Më vjen keq për klienten se bën gjithçka ta kënaqë të shoqin. S’di, s’di hiq!”, shkruan ajo

Lezhjania: Virgjërinë e humba me burrin, por më pas shkova me 16 meshkuj sepse…

Një histori devijance seksuale është rrëfyer nga një 46-vjeçare. Ja rrëfimi i pazakontë i saj. “Tema qenka interesante, e historia ime është adapte. Në pamje të parë jam një grua e dashur dhe një nënë e mirë. Mund të them që deri diku edhe një bashkëshorte e mirë

Ama ana ime e errët është e tmerrshme. Ka pak vite që kam kuptuar që jam e varur nga seksi. Jam rreth 46 vjeçe dhe tradhëtoj vetëm për të kënaqur kërkesat e pakontrollueshme seksuale.

Kam kaluar një jetë të çuditshme seksuale. Virgjërinë e kam humbur me burrin, madje në natën tonë të parë të dasmës. Nuk më pëlqeu si përvojë, më kujtohet se kisha shumë shqetësime dhe dhimbje. E prej atij momenti marrëdhëniet seksuale më burrin nisa t’i shihja si detyrim.

Kurrë s’kam folur me burrin për jetën tonë seksuale. Ne flasim për gjithçka, përveç seksit. Kisha lexuar rreth orgazmave, por kurrë nuk e përjetova një me burrin.

Burrin e kam njeri shumë të mirë dhe punëtor.

Por gjërat ndryshuan kur u bëra 35 vjeçe. Kur ikim familjarisht në Itali për një jetë më të mirë.

Burri punonte gjithë kohën, unë mbaja fëmijët në shtëpi.

Pas 1 viti zura disa shoqe italiane dhe nisa të dal me ta kur fëmijët ishin në kopësht e shkollë.

Njoha të dashurin e parë, me të cilin shkova direkt se e ndjeva direkt. Ndryshe nga burri zgjoi ndjenja të panjohura tek unë. E bëmë në makinën e tij dhe atë ditë në parkingun e një qendre tregtare arrita dhe orgazmën time të parë.

Kaq doja dhe prej vitesh kam një jetë të gjallë seksuale e deri më sot kam shkuar me 16 meshkuj të ndryshëm. Sepse u përpoqa të gjeja përmbushjen seksuale me burrin, por nuk pata prapë sukses.

Emocionalisht me thënë të drejtën nuk jam lidhur kurrë me të dashurit, e lidhjet me to zgjasin vetëm disa muaj. Këtë gjë e kam ndarë me mikeshat e huaja, se shqiptaret merren me thashetheme, dhe ato janë çuditur nga sjellja ime.

Kam frikë mos bie në dashuri me ndonjërin nga këta meshkuj. Sepse ashtu do e quaja tradhëti ndaj burrit. Dua ta bëj burrin të më kënaqë siç dua unë, por nuk di si…”, shkruan ajo.

Ç’do të thotë të shohësh në ëndërr njerëz që kanë vdekur?

Mistikët pretendojnë se bota e ëndrrave tona, mund të përbëjë një lidhje me botët e tjera, të paarritshme për ndërgjegjen tonë kur jemi zgjuar, kështu që nuk është një rastësi fakti se që nga kohët e lashta është besuar se ëndërrimi i njerëzve të vdekur, është një shenjë e rëndësishme që nuk duhet të injorohet

Të vdekurit vijnë në ëndrrat tona me një mesazh, këshillë apo vërejtje që duhet të kuptohet në mënyrë që të shmangen problemet e panevojshme apo edhe gabimet. Psikologët besojnë se ëndërrimi i të afërmve apo miqve që kanë ndërruar jetë, është thjesht një manifestim i depresionit apo ndjenjës së fajit ndaj tyre.

Megjithatë, le të hedhim një vështrim më të thellë mbi këtë çështje mistike, dhe të përpiqemi të kuptojmë se çfarë mesazhesh mund të merren nga njerëzit që janë tashmë të gjallë vetëm në kujtesën tonë, dhe mund të flasin me ne vetëm përmes ëndrrave tona. Libra e sotëm mbi ëndrrat, nuk i kushtojnë shpesh vëmendje të mjaftueshme shumë nuancave të rëndësishme: si duket personi i vdekur në ëndrrat tona – i vdekur në varr, i gjallë dhe i lumtur, apo rikthehet në jetë para syve tanë, ose ndoshta thjesht nuk e mbajmë mend në ëndrrën tone, se ky person ka vdekur shumë kohë më parë.

Interpretimet e ëndrrave me persona të vdekur

Zakonisht supozohet se ëndrra me një të vdekur (biseda me të, dëgjimi i këshillave të tij, dhe bërja e asaj që ai thotë), është një shenjë e lajmeve të papritura apo ndryshimeve në jetë. Librat e krishterë të interpretimit të ëndrrave, ndonjëherë shpjegojnë që ne shohim ëndrra të tilla, kur shpirti i një të afërmi apo miku tonë të vdekur nuk ka gjetur ende paqe, dhe këshillohet të mbahen ceremoni përkujtimore në varreza dhe të përmbushen kërkesat e tij (për shembull, nëse në ëndërr i vdekuri kërkon ujë).

Interpretimet pagane të ëndrrave që kanë ardhur deri në ditët tona, rekomandojmë në mënyrë implicite plotësimin e të gjitha kërkesave të personit të ndjerë, për të shmangur zemërimin e perëndive. Dhe ndërsa ëndërrimi i një personi të vdekur mund të jetë diçka e frikshme, kjo nganjëherë mund të jetë një shenjë e mirë. Në rastin ku shihni në ëndërr një person të vdekur që kthehet sërish në jetë, kjo mund të thotë se diçka e humbur do të rikthehet së shpejti (para, ndonjë send, apo edhe statusi social).

Disa libra mbi këtë çështje, e interpretojnë ëndërrimin e njerëzve të vdekur si shenjë të ngjarjeve të mira në familje, si një martesë, lindjen e një fëmije, apo diçka të ngjashme të lumtur dhe të begatë. Ka libra të tjerë që pretendojnë se parja në ëndërr e një personi të vdekur para dasmës është një paralajmërim kundër këtij bashkimi në çift. Një ëndërr e tillë, paralajmërojnë një martesë të palumtur, dhe që fëmijët e lindur nga ajo do të jenë të sëmurë e të dobët.

Po në lidhje me ëndërrimin e një të afërmi të vdekur?

Në këtë pikë nuk ka asnjë interpretim përfundimtar, dhe ju duhet gjithmonë të kini parasysh shumë faktorë të ngatërruar. Por shumica e interpretimeve në lidhje me të afërmit e vdekur (sidomos prindërit) që shfaqen në ëndërr, përfaqëson paralajmërimin e telasheve.

Ndonjëherë ëndrrat në të cilat një person në gjumë komunikon me prindërit e tij të vdekur, ndihmon në gjetjen e paqes së brendshme, besimit, dhe madje ndikon edhe tek suksesi në punë dhe mirëqenien e familjes. Besohet gjithashtu, se është e pamundur të ndikojmë tek ëndrrat ku ne shohim të dashurit tanë që kanë vdekur. Edhe nëse jeni përpjekur ta bëni këtë, është absolutisht e kotë, pasi nuk jemi ne që i thërrasim, por janë ata që vendosin të vijnë tek ne.

Shokon 37 vjeçarja: Bëj seks me priftin në kishë, por…

Një grua 37 vjeçare ka rrëfyer për The Sun se bën seks me priftin në kishën ku ajo shkon. Gruaja, të cilës burri i ka vdekur para 12 vitesh në aksident, thotë se e do priftin dhe ai i thotë se e do atë, por nuk mund të dalin publikisht, për shkak se atë mund ta shkarkojnë nga kisha

Lexojeni rrëfimin e plotë të saj:

Bëj seks me një burrë në kishë, por ne nuk mund të dalim publikisht me lidhjen tonë, pasi ai është prifti.

Unë jam 37 vjet dhe jam e ve. Burri im vdiq në një aksident trafiku para 12 vitesh, derisa po shkonte në punë. Ai ishte 35 vjet. Fatkeqësisht ne kurrë nuk kemi pasur fëmijë.

Unë jam katolike dhe që nga atëherë kam shkuar në kishë e cila më ka ndihmuar që ta kaloj dhimbjen. Aty jam përfshirë në një grup femrash dhe e përgatisim kishën për shërbime. Kam bërë shumë miq aty.

Ne kemi një prift të ri që nga ardhur nga një vend tjetër. Është 42 vjet dhe të gjithëve u pëlqen.

Ai ka një mënyrë afrimi me njerëzit dhe predikimet e tij janë gjithnjë të gjalla dhe provokuese.

Ai është njeri që mund ta ndriçojë dhomën kur është duke folur.

Unë u angazhova me babain tim që është i sëmurë dhe u mërzita shumë.

Isha duke pasur një moment të keq në kishë kur erdhi prifti.

Ai më uli dhe më rehatoi mua. Ishte mrekullueshëm.

E thirra në shtëpinë e tij të nesërmen me një byrek që kisha bërë në shenjë falënderimi.

Ai më ftoi për të pirë çaj. Biseda jonë ishte e thellë, unë flisja për burrin tim, ndërsa ai për vajzën që kishte njohur në adoleshencë.

Ai më tha se i mungonin lidhjet më së shumti. Ai më tha se unë jam një grua tërheqëse dhe se duhet të mendoj për lidhje sërish.

Shikova në sytë e tij dhe u shkriva. Ai u përkul drejt meje dhe ne u puthëm.

E di se është gabim por ai është aq i dashur. Gjërat shkuan shpejt dhe ne shkuam në dhomën e tij të gjumit dhe bëmë seks. Ishte e mrekullueshme.

Ai ka ardhur në shtëpinë time një ditë dhe kemi bërë seks, ndërsa një tjetër në dhomën e tij në kishë.

Ai thotë se do të përjashtohet nga kisha nëse dikush na zbulon, por unë e dua atë dhe ai më do mua.

Përgjigja e psikologes:

Ai është mbërthyer mes një guri dhe një vendi të vështirë.

Ai thotë se të do por nuk të ka bërë asnjë premtim, andaj dashuria për kishën është më e madhe dhe ai nuk mund t’i dojë të dyja, të paktën jo plotësisht.

Nëse ai nuk është i gatshëm që të heq dorë nga pozita në kishë, atëherë lidhja juaj do të jetë boshe dhe nuk do të vazhdojë.

Bëje gjënë më të mirë dhe përfundojë këtë para se të zbulohesh nga dikush.

Ti meriton të jesh në një lidhje me dikë që mund të dalësh hapur dhe që të jetë i ndershëm me atë që keni bashkë.

Djali e do akoma nusen ‘hajdute’, babai: Vazhdo jepi dollarë t’i hajë me dashnorin

Nusja hajdute denoncohet për herë të parë në një studio televizive nga ish-vjehrri i saj. Një 22-vjeçare grabit paratë dhe sendet prej floriri në banesën e burrit dhe largohet duke bërë dhe divorcin. Pas denoncimit të vjehrrit live në emision për të gjitha mashtrimet që nusja i ka bërë të birit dhe familjes së tij. Në lidhje telefonike me studion ka folur edhe vetë djali i Nikolla Shosharit, Esmeraldo që është ish-bashkëshorti i Sonela Sulit, shkruan BalkanWeb

Esmeraldo në lidhje telefonike nga Nju Jorku tha: Se ndjehet disi i tradhëtuar dhe i përdorur. E doja, kemi qëndruar për 4 vite, por kohët e fundit ishte shumë e ftohtë, më largohej. Nuk fliste, s’ma varte më. Me fjalë të tjera ai pohoi se ende vazhdonte ta donte, dhe në momentin që fliste ka ndërhyrë i ati nga studio duke thënë: “Vazhdo jepi dollarë, t’i hajë me dashnorin”.

Historia

Nikolla Shoshari është me origjinë nga Berati dhe në viti 2001 emigron drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të kuruar djalin 16 vjeçar të asaj kohe.

Djali vuante nga tumori dhe ndërron jetë në një spital në Neë-York. Pasi varrosi djalin në Shqipëri dhe pasi morën veten nga kjo dhimbje, familja Shoshari vendos që në 2005 të emigrojnë të gjithë drejtë SHBA-së.

Familja përbëhej nga vetë Nikolla, bashkëshortja dhe tre djemtë. Ata sistemohen dhe nëna me djalin e madh Esmeraldon vinin çdo vit ne Berat për të kujtuar djalin e tyre qe iku nga kjo jetë.

Gjate ardhjeve në Shqipëri, një e afërme e familjes, motra e Nikollës, vendos t’i bëjë per nuse Esmeraldos një fqinjen e saj. Ajo ishte nga fshati Kozare e Kucoves dhe ishte ne vitin e fundit të gjimnazit. Vajza në fjalë quhet Sonela Suli. Dy te rinjte u pelqyen dhe vazhduan lidhjen e tyre, ku e finalizuan ne vitin 2013 duke u celebruar zyrtarisht.

Esmeraldo filloi te vinte shpesh në Shqipëri, pasi tashmë kishte më shumë arsye. Vajza mbaroi gjimnazin dhe dëshironte të shkonte me studime të larta në Tiranë. Kete gje e pranoi dhe bashkeshorti, i cili i paguante çdo shpenzim.

Problemet nisin që në momentin kur vajza niste në Tiranë me studime. Ajo genjen familjen e burrit duke i thene se vazhdonte për mjekësi, nderkohe ishte në një universitet privat për Inxhinjeri Inerte.

Në shkurt të vitit 2015, Nikolles i vdes babai dhe vjen në Shqipëri ku varros te atin dhe ikën serish në Amerikë. Per fatin e keq pas pak diteve dhe konkretisht ne prill te atij viti, Nikolles i vdes nena dhe ai detyrohet te kthehet serish. Në këtë kohë nusja e djalit i thote se do vinte dhe ajo ne varrim. Ku vjehrri shkon e merre tek shtepia nusen e djalit.

Nusja i kishte marre babait të saj 2 milon lekë të vjetra me pretendimin qe ia kishte kërkuar vjehrri për të varrosur nenen e tij, ndërkohë që Nikolla nuk ishte fare ne dijeni.

Në gusht te vitit 2015 vajza aplikon për vizë amerikane që të shkonte tek bashkëshorti. Në këtë muaj vdes nëna e Maries ( vjehrra). Ajo sebashku me djalin Esmeraldon vijne në Shqipëri. Pasi varrosin nenen, ata shkojne ne banesën e tyre në Durrës dhe marrin me vete dhe nusen Sonelën.

Maria kishte me vete 800 dollare amerikan në çantën e saj dhe një varëse floriri. Kjo varëse kishte shume domethënie për Marien, pasi ishte varësja e djalit që i kishte vdekur. Atë varse ia ka hequr nga qafa te birit kur dha shpirt ne spital dhe prej 13 vitesh e mbante në çanten e saj, si kujtimin e fundit që kishte nga i biri. Vleren shpirterore te varses e dinin te gjithe dhe Sonela, nusja e djalit. Por, kur ishin ne banesen e tyre nusja i vjedh vjehrres parate dhe varsen e saj.

Aty plas skandali, pasi Maria akuzon fillimisht djalin, por ai e mohon. Ne fund ajo i drejtohet nuses dhe ajo i thote se i kishte marre dhe del nga shtepija e ikën.

Familja Shoshari shkon ne familjen e krushkut Fadil Sulo për t’i thene çfare kishte ndodhur dhe se do te prishnin miqësinë. Babai nuses thote se parate nuk do ia kthente, pasi ai kishte marre 2 milion lek për varrimin e nenes. Aty zbulohet se si Sonela kishte gënjyer dhe babain e saj.

Nder te tjera, ata zbulojne se Sonela e kishte tradhtuar djalin me përpara. Ata kane zbuluar jetën e Soneles ne Tirane si studente, dhe padyshim foto dhe me të dashurin e saj te ri.

Pasi ndahet miqesia, familja ikën në Amerike. Ne vitin 2016 dhe konkretisht në dhjetor familja e nuses bën divorcin dhe pala tjeter nuk vihet në djeni. Sot, ish vjehrri i Soneles është në studion tonë për të rrëfyer këtë histori të rëndë.

Historia +18: Tronditet 29 vjeçarja nga zbulimi për të dashurin

Rrëfehet vajza që është në lidhje më një burrë të martuar: I dashuri i im i martuar është si drogë, por kam frik se dashuria më të do të përfundoj në lot

Fillova të bëja seks të vërtet me njeriun e martuar duke besuar se ai ishte i lirë.
Dashuria ishte e mrekullueshme dhe vazhdon të jetë, por unë me të kam rënë në grackë të thellë nga koha kur ai përfundimisht pranoi se është i martuar.

Rrëfimi

Unë jam 29 vjeç dhe i dashuri im është 34 vjeç.

Për herë të parë u takuam gjashtë vjet më parë kur isha në një martesë me personin që në atë kohë ishte partneri im.

Kisha rastin ta shikoj atë në sallë dhe pashë në këtë njeri diçka të mrekullueshëm.

Kur a pashë atë, befasisht gjithçka dhe të gjithë të tjerët u larguan nga mendja e ime, përfshirë edhe të dashurin tim.

Ai më pa se unë po shikoja atë derisa po ecja. Kështu, ai erdhi tek unë, më shtrëngoi dorën dhe më tregoi emrin e tij.

Pasi shkova në shtëpi, menjëherë ia dërgova ftesën për miqësi në facebook dhe ai më pranoi.

Por ne nuk komunikuam asgjë, sepse atëherë unë kisha një person tjetër që isha në lidhje.

Pas katër viteve, kur marrëdhënia ime me partnerin tim ishte thellësisht e pakënaqur dhe dëshiroja t’i jepja fund dashurisë më të, papritmas më erdhi një tekst në facebook.

Ai ishte personi që në dasmë ma shtrëngoi dorën, i cili më shkroi se kishte ardhur në dasmë vetëm për të më parë mua.

Isha e befasuar, por nuk mendova shumë për këtë derisa më në fund e ndërpreva lidhjen më ish të dashurin. Pastaj fillova të flisja me këtë djalë çdo ditë.

Ai arriti të më bind që një natë të dal më të.

Ne e puthëm atë mbrëmje teksa ai më rrëzoi në shtrat. Kurse, natën e dytë bëmë marrëdhënie seksuale.

Seksi ishte i mrekullueshëm, por ai u mërzit dhe u nxitua duke e nxjerr penisin jashtë.

Por, pas kësaj marrëdhënie, ai nuk më kontaktoi më në facebook për një javë të tërë. Unë fillova të mendoj se ai nuk po më donte më.

I shkrova për të pyetur se cili ishte problemi.

Ai më tregoi se ishte i martuar, por që ishte dashuruar me mua në shikim të parë.

Unë që atëherë nuk mund të ndërpres dot lidhjen më atë edhe pse është i martuar, kështu që lidhja e jonë ende vazhdon.

Seksi me të është i jashtëzakonshëm. Ne kemi provuar shumë herë për t’i dhënë fund kësaj lidhje, por që nuk po arrijmë ta zgjasim ndërprerjen më shumë se një javë.

Unë nuk e largoj dot atë nga koka ime.

Ai thotë se e do gruan e tij, por më do ndryshe dhe kjo vetëm po e rrënon atë.

Përgjigja e psikologes:

Duhet të ndalni këtë djalë që t’iu shkaktoj rrëmujë me ndjenjat tuaja, dhe të keni guximin për të ndryshuar këtë çështje vdekjeprurëse për ju dhe partnerin e juaj.

I dashuri i juaj nuk ka qëllime për ta lënë gruan e tij për ju.

Ju i jeni dorëzuar atij në seks, por ai është diçka që nuk ju përket juve.

Tregoni atij se kjo është e tëra që keni bërë më atë deri më tani, dhe që nuk mund ta shihni më. Pra, ndërpriteni lidhjet më të.

Në fillim do të derdhni lotët tuaj për të, por pastaj do të bëni një përpjekje të vendosur për të ecur përpara.

Ju meritoni shumë më mirë se sa lidhja me atë, por ju keni nevojë për ndihmë për ta realizuar këtë ndarje.

Kartolina digjitale se i dashuri i juaj nuk është i lirë, do t’ju ndihmojë të tejkaloni këtë.

Përqendrohuni në përmirësimin e jetës suaj shoqërore. Ka shumë njerëz të shkëlqyer që ende nuk janë në lidhje.

Gjeni një që është i denjë për dashurinë tuaj dhe që dëshiron njëjtë si ju.