28-vjeçarja tregon si po e tradhton të dashurin…

Një grua 28-vjeçare ka rrëfyer për “The Sun”, se po e “tradhton” të dashurin me një lodër seksuale. Ajo ka thënë se e ka blerë këtë lodër, pasi i dashuri i saj ka organ të vogël seksual dhe nuk po e kënaq mjaftueshëm, përcjell Bota sot

Më poshtë rrëfimi i saj i plotë:

Kam blerë një lodër seksi, por nuk i kam treguar atij për këtë.

Unë e dua atë, por ai ka organin e tij seksual shumë të vogël.

Kjo lodër është e gjatë 10 centimetra dhe godet të gjitha pikat e duhura që ai nuk mund ta arrijë.

Më pëlqen shumë dhe mund të kem një orgazmë të lartë duke e përdorur atë përsëri dhe përsëri.

Unë po e përdor këtë lodër përreth dy muaj, por jam shqetësuar se i dashuri im do ta kuptojë se unë nuk jam “e ngushtë” dhe do të mendoj se po e tradhtojë atë.

A po gaboj që po kënaqem prapa shpinës së tij me këtë lodër. Unë jam 28 vjeçare dhe ai është 30 vjeç.

Përgjigjja e psikologes:

Është një turp për të lënë mashtrimin të zvarritet në jetën tuaj seksuale – veçanërisht nëse kjo është një marrëdhënie e mirë në mënyra të tjera dhe mund të zgjasë.

Vagina është shumë elastike kështu që dyshoj se i dashuri juaj do të vërejë një ndryshim, por seksi i mirë nuk duhet të varet nga madhësia e tij.

E-fletëpalosjet e mia mbi lodrat seksuale të një gruaje në krevat, mund t’ju ndihmojnë të ndani një kohë më të kënaqshme së bashku.

Dhjetë çudirat që habisin të huajtë kur vizitojnë Shqipërinë

Jemi vendi i çudirave dhe paradokseve të mëdha, por sa më shumë që po hapemi me botën aq më shumë pa mend po i lëmë të huajt. Kjo gjë konstatohet edhe me të huajt që vijnë për turizëm a punë në Shqipëri

Edhe pse ata përshtaten dhe ambientohen shpejt me vendin, përsëri janë disa gjëra që ata nuk arrijnë dot t’i konceptojnë.

Por vijnë dhe ikin të çuditur me këto zakone të shqiptarëve që nuk ndryshojnë.

Trafiku

Këmbësorë që kalojnë rrugën sipas nevojës, pa ua vënë veshin semaforëve. Shoferë të shpejtë që i japin edhe më shumë gaz makinës te vijat e bardha. Garat “Kush është më i shpejti” mes këmbësorëve dhe makinave kur semafori u jep të dyja palëve të drejtën për të kaluar në të njëjtën kohë

Toni i zërit

Kudo bërtitet. Burra dhe gra që bërtasin të gjithë në të njëjtën kohë. Prindër që kritikojnë, apo përkëdhelin fëmijët duke bërtitur

Kafenetë

Kafenetë e mbushura plot nëpër qytete të vogla vetëm me burra dhe djem të rinj

Dhënia e mendëve

Këmbëngulja për t’i dhënë mend kujtdo. Grupet e soditësve të grumbulluar rreth një apo dy punëtorëve që hapin rrugës një kanal, duke u treguar se sa thellë e sa gjerë duhet hapur kanali

Mëngjesi

Mëngjesi popullor me byrekë dhe dhallë

Gatimet

Gatimet me të brendshme (Pse, hahen këto?!)

Takimet

Takimet e punës në kafene

Qerasja

Sherret për të paguar tavolinën

Vajzat

Vajzat që dalin xhiro kapur për dore

Puthje burrash

Burrat që puthen në faqe kur takohen.

Nisa një marrëdhënie me kolegun e zyrës por situata doli nga kontrolli

E dashur Deidre: Unë kam bërë seks vetëm një herë me një koleg dhe tani unë jam fiksuar pas tij, edhe pse seksi me burrin tim është më i mirë. Burri im dhe unë kemi keni 14 vjet bashkë dhe kemi dy fëmijë. Ne ishim të kënaqur kur djali ynë lindi dhe unë u bëra një mami që qëndronte në shtëpi. Ai tani është nëntë vjeç

Një djalë i ri, i cili është 29 vjeç, erdhi për të zëvendësuar postin tim të mëparshëm. Kam kaluar shumë kohë duke e ndihmuar atë dhe kështu e njohëm njëri-tjetrin më mirë.

Kishte pak flirt por kurrë nuk e kisha parë me një sy tjetër. Një pasdite ne po përpiqeshim të përpunonim detajet e një kontrate shumë të komplikuar. Kur përfunduam më në fund, ne filluam të qeshnim dhe të përqafonim njëri-tjetrin. Para se të kuptoja çfarë po ndodhte, ne përfunduam duke bërë seks në zyrë. Seksi nuk ishte dhe aq i shkëlqyer dhe ai e bëri të qartë se gjërat nuk do të shkonin më tej. Ai është i martuar me fëmijë. Por tani unë jam fiksuar keq pas tij.

E di se po më përdor, por kam rënë shumë për të. Unë dua që ne të kemi një marrëdhënie të duhur, por unë e di se nuk do të ndodhë dhe unë do të përfundoj e lënduar. Burri dhe unë jemi vetëm së bashku për hir të fëmijëve. Ai ende më do, por unë jam e frikësuar të largohem.Ndihem sikur jemi të destinuar të kemi një martesë pa seks, megjithëse asnjëri prej nesh nuk e dëshiron këtë…”

DEIDRE thotë: Çështja juaj mund të jetë një mënyrë “për të ndëshkuar” bashkëshortin tuaj, sepse paga e tij e ulët do të thotë se nuk mund të qëndroni me të. Martesa juaj mund të ketë humbur pasionin, por ju keni stabilitet me burrin tuaj. Ti e di se nuk ka të ardhme në kolegun tuaj dhe ai po të përdor. Nëse vazhdoni të bini akoma për të, ju do të shkatërroni vetëbesimin tuaj dhe do të ndëshkoheni edhe vetë. Ju mund të humbni edhe martesën tuaj – dhe çfarë do të bëni për fëmijët tuaj? Tregojuni kolegut tuaj se ka mbaruar dhe shmang çdo situatë ku mund të përfundoni duke bërë seks. Ju do të ndiheni shumë më mirë për veten, veçanërisht nëse bëni përpjekje të reja në martesën tuaj. Bini dakord me burrin tuaj që do ta lini një mbrëmje në javë kur t’i vini fëmijët herët në gjumë, të relaksoheni së bashku dhe të shijoni atë seks me cilësi të lartë.

Rrëfimi i studentes nga Elbasani: Ka dy dashnor por n jërin nuk e do fare…

Një studente nga universiteti “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, ka ndare nje shqetesim me te gjithe. Mjë mesazh deri diku i pazakontë ka mbërritur mbrëmjen e sotme në redaksinë e JOQ.al. 20-vjeçarja shprehet se ka dy të dashur dhe ka zbuluar se njëri e do për interes, ndërsa tjetri s’e do fare

Ajo thotë se po qëndron me të dy se i pëlqen të shtyjë kohën. Vajza ndihet e braktisur nga shoqëria e saj dhe thotë se nuk ka besim tek askush. Në fund ajo reflekton se gjithçka është e përkohshme dhe është e vetëdijshme se nuk po bën një mëkat.

“S’kam lënë klasë pa e bërë me dy të dashurit e mi”, thotë ajo ndër të tjera, por ngushëllohet me faktin se nuk ka pse të ndihet në faj kur e di se asnjëri prej tyre nuk e do prej vërteti dhe se akoma nuk e ka kuptuar se cili është “roli i saj në këtë botë”.

Më poshtë, letra e vajzës:

Përshëndetje Jeta Osh Qef, unë që po ju shkruaj jam një 20 vjeçare që studioj ër Histori në universitetin e “Aleksandër Xhuvanit” në qytetin e Elbasanit. Po e them me shkurtim thjesht E. se ndoshta më njohin të gjithë sapo ta lexojnë këtë dhe do më njohin sapo të lexojnë këtë që do shkruaj. Thjesht kam nevojë të shprehem, se nuk më plas ç’a thonë tjerët përderisa po marr guximin t’ju shkruaj. Kam dy të dashur në universitet, njërin e dua vërtetë, ndërsa tjetrin e dua se më pëlqen se është si çun i keq. Ndihem e braktisur nga të gjithë, edhe nga shoqëria dhe nuk kam kujt t’i hapem kujt. Të gjithë më njohin në fakultet si një vajzë “bishtpërdredhur”, por të përmbajtur. Po nuk e dinë që unë jam dhe shumë djallëzore. Psh. me dy të dashurit e mi nuk kam lënë klasë pa “eksperimentuar” në universitet. Më shani njerëz, thoni që je kshu, thoni që je ashtu, por kjo është jeta ime.

Unë thjesht jam një vajzë e cila është e dashuruar pas dy djemve, por e di që s’mund të ketë askënd pasi njëri më do për interes, ndërsa tjetri vetëm për të bërë seks. Ai që më do për interes është ai që më bën më shumë të lumtur dhe të trishtuar njëkohësisht. Jam e çmendur pas tij, mërzitem shpejt dhe jam shumë xheloze. Nuk rri dot pa fol me të, por e di që gjithë kohën është në kërkim të vajzave të tjera, sepse është shumë i kërkuar. Mua më do thjesht për të shtyer kohën, deri diku është broxhli ndaj meje, për disa gjëra që s’dua t’i tregoj. Ndërsa ai që s’ndien për mua, është ai që unë e dua më shumë pasi është si “djalë i keq”. Unë nuk tallem me askënd, përderisa janë ata që po tallen me mua. Di shumë mirë t’i menaxhoj të dy dhe si mos të kem përplasje, përderisa kam të paktën tre vite me këtë punë. Po, po, tre vite që vuaj për dashurinë që as vetë se di nga më buron, pse duhet të dua dy djem të ndaluar, se tek e fundit e sigurt që ata janë në një lidhje.

Jam bërë lëmsh dhe lëmsh po ju bëj dhe juve besoj. Thjesht kisha nevojë të shkruaja dhe të shfryhesha. Unë jam studente e mirë, mësoj shumë… por a është me të vërtetë mëkat që po shkoj me dy djem njëkohësisht? S’e besoj, për aq kohë sa ndihem mirë dhe për aq kohë sa e mbaj gjithçka vetë përbrenda… se ikën të gjithë. Ikën shoqet që duhet të më jepnin këshilla. Nuk jam thjesht një adoleshente e vonuar, këtë mos ma thoni. Thjesht jam një vajzë e humbur, akoma s’kam kuptuar misionin tim në këtë botë. Ah dhe nëse nesër më braktisin dhe këto të dy, ndoshta do ta kuptoj me të vërtetë çdo të thotë vetmi dhe unë kam shumë nevojë ta kuptoj. Ndaj i lutem Zotit ndonjëherë që të mi largojë dhe këto të dy sadoqë dëshira për t’i patur është e madhe. Nëse nuk të vlerësojnë, më mirë të jenë larg, të ma ndiejnë mungesën dhe të më shohin të lumtur me të vërtetë me dikë që më meriton. Faleminderit nëse e publikoni. Me shumë dashuri E.

Përgjimet e prostitutave në Tiranë: ‘Merr prezervativ… S’kam lekë…!’

Një hetim 7-mujor i prokurorisë dhe policisë së Tiranës zbuloi një rrjet të gjerë prostitucioni në disa hotele të kryeqytetit dhe përfundoi me 7 të arrestuar

Sipas hetimit rezulton se, një nga vajzat e arrestuara shërbente si “pika e kontaktit”, mes klientëve dhe vajzave të tjera që ushtronin prostitucion në Tiranë. Transporti i tyre kryhej nga disa taksistë në kryeqytet, që gjithashtu u arrestuan.

Ndërsa vëzhgimi dhe përgjimi i kryer nga policia ka zbardhur një pjesë të mira të episodeve të porostitucionit dhe personat e përfshirë në këtë aktivitet.Në një prej rasteve, policia ka vëzhguar dy nga vajzat, të cilat po përgatiteshin të shkonin me një klient.

Pak para takimit mes tyre, vazjat zhvillojnë një bisedë telefonike mes tyre, ku vajza e parë e cila ishte në lokal me dy meshkuj, i kërkon shoqes të marrë edhe prezervativë me vete.

Ndërsa vajza tjetër ia kthen shoqes se, nuk kishte lekë me vete.
“Merr prezervativ. Nuk kam asnjë lek me vete…”. Më pas vajza i thotë se, e pret në një lokal në zonën e Freskut, ku është me një shok “yll bote”.

Pjesë nga përgjimi:

Vajza1: …zemër hajde për tek xxxxx te Fresku, jam me 2 miqt e mi po hajde mos u vono. Mer taksi se ta paguaj unë. Merr prezervativ…

Vajza2: Nuk kam asnjë lek me vete

Vajza1: Ok ska gje

Vajza2: A je aty ku ke qen ate dit

Vajza1: Po por me nje shok tjeter njeri yll bote./Mapo.al/

Shokohet 38 vjeçari, nga ajo që sheh në telefonin e të fejuarës

Një 38-vjeçar ka rrëfyer për “The Sun”, historinë e tij me një femër 33-vjeçare. Ai ka thënë se ka gjetur disa imazhe të të fejuarës së tij, duke bërë seks me ish të dashurin e saj dhe një çift tjetër dhe kjo gjë e ka traumatizuar

Më poshtë rrëfimi i tij i plotë:

I gjeta fotot e të fejuarës time dhe të ishit të saj duke bërë marrëdhënie seksuale me një çift tjetër dhe unë nuk mund t’i fshij ato imazhe nga mendja ime.

Ndonjëherë shoh një vështrim në fytyrën e saj kur kemi marrëdhënie seksuale dhe më duket sikur shikoj fotot.

Unë jam 38 vjeçar, ndërsa ajo është 33 vjeç dhe ne kemi qenë së bashku për 18 muaj.

Ajo ishte në lidhje me ish të dashurin e saj për gjashtë vjet.

Ai ishte një humbës i plotë që kurrë nuk kujdesej për të apo vajzën e tyre, e cila është shtatë vjeçare.

Ne u takuam në punë dhe ajo e la atë brenda pak muajve për të jetuar me mua.

Bleva një Apple Mac për ditëlindjen e saj dhe ajo më kërkoi të fshij kompjuterin e saj të vjetër.

Për fat të keq, kam hapur një dosje të quajtur “Private”.

Isha i befasuar pasi kurrë nuk kisha menduar se ajo ishte aq avantureske.

Ne biseduam për këtë dhe ajo tha se kishte pirë shumë alkool atë natë, por e gjitha kjo, ishte shumë e çuditshme.

Ishte diçka që burri i saj kishte dashur gjithmonë dhe ajo kurrë nuk do ta bënte përsëri.

Unë jam një djalë tipik dhe një treshe ka qenë gjithmonë një fantazi.

Nuk mund t’ia them këtë asaj, por as nuk mund t’i largojë këto pamje nga koka ime. Kjo më brengos shumë mua, por nuk e di çfarë të bëj.

Përgjigjja e psikologes:

A është problemi juaj i vërtetë që nuk e miratoni atë të cilën e ka bërë ajo, apo që ju keni dëshirë të kishit qenë atje, apo që doni të organizoni diçka të ngjashme tani?

Ajo është personi që ju pëlqen pjesërisht si rezultat i përvojës së saj në jetë – dhe kjo përfshin zbulimin se asaj nuk i pëlqen të përfshijë të huajt në jetën e saj seksuale.

Dhe kjo vlen për shumicën e njerëzve. Shpesh ajo çon në dyshime dhe xhelozi.

Hiqni ato imazhe nga mendja juaj me foto të momenteve më të mira së bashku.

E-fletëpalosja ime “50 Mënyra për të shtuar argëtimin për seksin” ka shumë ide për dy.

Rrëfimi i trishtë i gruas: E martuar prej një viti por burri…

Një grua 27 vjeçare ka rrëfyer për The Sun se nuk bën seks me burrin e saj dhe flenë në shtretër të ndara

Ajo thotë se janë martuar para një viti dhe duan të krijojnë familje, por është problem dhe arsyeja pse nuk bëjnë seks është se burri i thotë se ka frymëmarrje të shpeshtë në gjumë.
Rrëfimi i plotë i saj:

Unë jam e martuar me një burrë të mrekullueshëm por ne nuk bëjmë seks edhe pse e duam njëri tjetrin.

Është problem për ne tani që ne duam të krijojmë familje.

Unë jam 27 vjet ndërsa ai është 31. Ne jemi martuar vitin e kaluar por jeta jonë seksuale asnjëherë nuk ka shkuar mirë.

Mendoj se ai ka frikë se është shumë gjatë. Ne nuk e ndajmë të njëjtin shtrat dhe fle me dritë, ndërsa thotë që unë kam frymëmarrje të shpeshtuar në gjumë.

Ne duam të krijojmë familje por nuk e di si ta kalojmë gjithë këtë situatë.

Unë po përpiqem të mos mendoj, por unë shkoj një herë në një hënë blu me miqtë dhe të dehem shumë duke u përpjekur për të mbytur dhimbjet e mia.

Përgjigja e psikologes:

Ti je duke jetuar një jetë të izoluar dhe duhet të insistosh që të përballesh me burrin tënd për çka do që po e bllokon makinën e tij të seksit.

Ai po i mbulon disa brenga shumë serioze.

Bisedo me një terapist seksi dhe për marrëdhënie, bashkë dhe ndaras

31-vjeçarja që nuk e ka puthur ende asnjë mashkull

Një vajzë tregon se ka vështirësi të krijojë marrëdhënie me meshkujt, e me kalimin e viteve ajo thotë se situata veçse është përkeqësuar. Teksa ndjen presionin e moshës, rrëfen vajza historinë e pabesueshme

“Përshëndetje, jam një vajzë 31-vjeçare dhe jam e bukur. Ndoshta askush prej jush nuk do ta besojë kurrë historinë time, por më duhet ta them se jam në një krizë.

Them që s’do të më besoni, ngaqë po të shihni jam me të vërtetë e bukur. Ah, sikur të isha e shëmtuar do të ngushëlloja veten të paktën.Do të dorëzohesha dhe kaq, do të mbaronte ky ankth. Unë kurrë nuk kam kryer marrëdhënie intime me një mashkull. Madje as nuk jam puthur kurrë me dikë.

Kam dalë me djem, por nuk kam shkuar kurrë as deri tek puthja se nuk më kanë pëlqyer shumë detaje të tyret që në fillim dhe nuk kam dalë më. Jam shkodrane qytetare e kam pretendime të mëdha për jetën dhe partnerin e jetës. Edhe në shkollë kam qenë shumë e mirë. Jetoj me prindërit, sepse jam vajzë e vetme dhe jam në një punë të mirë.

Nga ana ekonomike e mbaj veten mirë dhe ndihmoj pak edhe familjen. Prindërit më trajtojnë si shoqe, e në fakt u bënë nja tre vite që më hedhin fjalë për të gjetur shokun e jetës. Kam shoqëri, madje edhe që prej shkollës së mesme, edhe ata më thonë të më takojnë me ndonjë djalë, por unë sapo e shoh dike që në pamje të parë do t’i gjej defekte.

Pastaj kur ulemi në tavolinë e masakroj krejt duke i gjetur defekte. Tani ka arritur një moment sa më vjen turp të them që jam e virgjër akoma. Djalit të fundit që i thashë vitin e shkuar, qeshi dhe tha: Edhe të mos jesh nuk ka problem të kuptoj…e nisi duke më folur sa i urrente vajzat që qepeshin ose gënjenin. Me pak fjalë nuk më besoi e më ofendoi indirekt. Normal nuk dola më me të.

Tani kam njohur një djalë në Facebook dhe kemi lënë të takohemi në pedonalë të dielën 😀 Në chat i kam thënë që kam pasur lidhje, sepse për herë të parë ndjehem e tërhequr sepse është shumë inteligjent në bisesë.

I pari që gënjej e nuk u ndjeva mirë. Por kisha frikë se nuk do të më besonte dhe nuk do të dilte hiq, e ky djalë me të vërtetë më pëlqen. Do doja shumë të isha ndryshe me djemtë, çfarë do të më sugjeronit? Më falni nëse ju kam mërzitur!”, shkruan ajo.

Rrëfimi: U lidha me kolegen e martuar, por…

Një 30-­vjeçar u lidh me kolegen e martuar, por pas pak kohësh ai ra në dashuri me të. Tani ajo është shtatzënë, gjë që i hap telashe djalit. Ja çfarë i shkruan ky i fundit psikologes së “The Sun”:

Letra e djalit:

“Jam 30 vjeç dhe prej rreth një viti kam një lidhje të fshehtë me kolegen time, e cila është e martuar. Unë jam dashuruar me të që në muajin e parë të lidhjes dhe ajo me mua gjithashtu. E dashura ime është 28 vjeçe dhe është martuar para 9 vitesh, kam kuptuar që i shoqi i saj është xheloz dhe nuk i pëlqen puna që ajo bën. Ajo më tregoi që është shtatzënë dhe do që të mbetemi shokë, por unë jam i sigurt që fëmija është i imi. Ajo i ka treguar edhe bashkëshortit që është shtatzënë dhe ai mendon që fëmija është i tij.

Unë dua që ajo të ndahet dhe të martohet me mua, por ajo nuk pranon. Pa të s’kam jetë dhe nuk mundem ta mendoj që fëmijën tim ta rrisë dikush tjetër. Çfarë të bëj?”

Përgjigjja e psikologes:

“Nuk ke shumë alternativa pasi e dashura t’i ka prerë ato dhe të ka kërkuar që të largohesh. Ndoshta duhet të bësh edhe një përpjekje për të folur me të dhe për ta bindur që të ndahet nga bashkëshorti e të jetoni bashkë.“