Shokohet 38 vjeçari, nga ajo që sheh në telefonin e të fejuarës

Një 38-vjeçar ka rrëfyer për “The Sun”, historinë e tij me një femër 33-vjeçare. Ai ka thënë se ka gjetur disa imazhe të të fejuarës së tij, duke bërë seks me ish të dashurin e saj dhe një çift tjetër dhe kjo gjë e ka traumatizuar

Më poshtë rrëfimi i tij i plotë:

I gjeta fotot e të fejuarës time dhe të ishit të saj duke bërë marrëdhënie seksuale me një çift tjetër dhe unë nuk mund t’i fshij ato imazhe nga mendja ime.

Ndonjëherë shoh një vështrim në fytyrën e saj kur kemi marrëdhënie seksuale dhe më duket sikur shikoj fotot.

Unë jam 38 vjeçar, ndërsa ajo është 33 vjeç dhe ne kemi qenë së bashku për 18 muaj.

Ajo ishte në lidhje me ish të dashurin e saj për gjashtë vjet.

Ai ishte një humbës i plotë që kurrë nuk kujdesej për të apo vajzën e tyre, e cila është shtatë vjeçare.

Ne u takuam në punë dhe ajo e la atë brenda pak muajve për të jetuar me mua.

Bleva një Apple Mac për ditëlindjen e saj dhe ajo më kërkoi të fshij kompjuterin e saj të vjetër.

Për fat të keq, kam hapur një dosje të quajtur “Private”.

Isha i befasuar pasi kurrë nuk kisha menduar se ajo ishte aq avantureske.

Ne biseduam për këtë dhe ajo tha se kishte pirë shumë alkool atë natë, por e gjitha kjo, ishte shumë e çuditshme.

Ishte diçka që burri i saj kishte dashur gjithmonë dhe ajo kurrë nuk do ta bënte përsëri.

Unë jam një djalë tipik dhe një treshe ka qenë gjithmonë një fantazi.

Nuk mund t’ia them këtë asaj, por as nuk mund t’i largojë këto pamje nga koka ime. Kjo më brengos shumë mua, por nuk e di çfarë të bëj.

Përgjigjja e psikologes:

A është problemi juaj i vërtetë që nuk e miratoni atë të cilën e ka bërë ajo, apo që ju keni dëshirë të kishit qenë atje, apo që doni të organizoni diçka të ngjashme tani?

Ajo është personi që ju pëlqen pjesërisht si rezultat i përvojës së saj në jetë – dhe kjo përfshin zbulimin se asaj nuk i pëlqen të përfshijë të huajt në jetën e saj seksuale.

Dhe kjo vlen për shumicën e njerëzve. Shpesh ajo çon në dyshime dhe xhelozi.

Hiqni ato imazhe nga mendja juaj me foto të momenteve më të mira së bashku.

E-fletëpalosja ime “50 Mënyra për të shtuar argëtimin për seksin” ka shumë ide për dy.

Rrëfimi i trishtë i gruas: E martuar prej një viti por burri…

Një grua 27 vjeçare ka rrëfyer për The Sun se nuk bën seks me burrin e saj dhe flenë në shtretër të ndara

Ajo thotë se janë martuar para një viti dhe duan të krijojnë familje, por është problem dhe arsyeja pse nuk bëjnë seks është se burri i thotë se ka frymëmarrje të shpeshtë në gjumë.
Rrëfimi i plotë i saj:

Unë jam e martuar me një burrë të mrekullueshëm por ne nuk bëjmë seks edhe pse e duam njëri tjetrin.

Është problem për ne tani që ne duam të krijojmë familje.

Unë jam 27 vjet ndërsa ai është 31. Ne jemi martuar vitin e kaluar por jeta jonë seksuale asnjëherë nuk ka shkuar mirë.

Mendoj se ai ka frikë se është shumë gjatë. Ne nuk e ndajmë të njëjtin shtrat dhe fle me dritë, ndërsa thotë që unë kam frymëmarrje të shpeshtuar në gjumë.

Ne duam të krijojmë familje por nuk e di si ta kalojmë gjithë këtë situatë.

Unë po përpiqem të mos mendoj, por unë shkoj një herë në një hënë blu me miqtë dhe të dehem shumë duke u përpjekur për të mbytur dhimbjet e mia.

Përgjigja e psikologes:

Ti je duke jetuar një jetë të izoluar dhe duhet të insistosh që të përballesh me burrin tënd për çka do që po e bllokon makinën e tij të seksit.

Ai po i mbulon disa brenga shumë serioze.

Bisedo me një terapist seksi dhe për marrëdhënie, bashkë dhe ndaras

31-vjeçarja që nuk e ka puthur ende asnjë mashkull

Një vajzë tregon se ka vështirësi të krijojë marrëdhënie me meshkujt, e me kalimin e viteve ajo thotë se situata veçse është përkeqësuar. Teksa ndjen presionin e moshës, rrëfen vajza historinë e pabesueshme

“Përshëndetje, jam një vajzë 31-vjeçare dhe jam e bukur. Ndoshta askush prej jush nuk do ta besojë kurrë historinë time, por më duhet ta them se jam në një krizë.

Them që s’do të më besoni, ngaqë po të shihni jam me të vërtetë e bukur. Ah, sikur të isha e shëmtuar do të ngushëlloja veten të paktën.Do të dorëzohesha dhe kaq, do të mbaronte ky ankth. Unë kurrë nuk kam kryer marrëdhënie intime me një mashkull. Madje as nuk jam puthur kurrë me dikë.

Kam dalë me djem, por nuk kam shkuar kurrë as deri tek puthja se nuk më kanë pëlqyer shumë detaje të tyret që në fillim dhe nuk kam dalë më. Jam shkodrane qytetare e kam pretendime të mëdha për jetën dhe partnerin e jetës. Edhe në shkollë kam qenë shumë e mirë. Jetoj me prindërit, sepse jam vajzë e vetme dhe jam në një punë të mirë.

Nga ana ekonomike e mbaj veten mirë dhe ndihmoj pak edhe familjen. Prindërit më trajtojnë si shoqe, e në fakt u bënë nja tre vite që më hedhin fjalë për të gjetur shokun e jetës. Kam shoqëri, madje edhe që prej shkollës së mesme, edhe ata më thonë të më takojnë me ndonjë djalë, por unë sapo e shoh dike që në pamje të parë do t’i gjej defekte.

Pastaj kur ulemi në tavolinë e masakroj krejt duke i gjetur defekte. Tani ka arritur një moment sa më vjen turp të them që jam e virgjër akoma. Djalit të fundit që i thashë vitin e shkuar, qeshi dhe tha: Edhe të mos jesh nuk ka problem të kuptoj…e nisi duke më folur sa i urrente vajzat që qepeshin ose gënjenin. Me pak fjalë nuk më besoi e më ofendoi indirekt. Normal nuk dola më me të.

Tani kam njohur një djalë në Facebook dhe kemi lënë të takohemi në pedonalë të dielën 😀 Në chat i kam thënë që kam pasur lidhje, sepse për herë të parë ndjehem e tërhequr sepse është shumë inteligjent në bisesë.

I pari që gënjej e nuk u ndjeva mirë. Por kisha frikë se nuk do të më besonte dhe nuk do të dilte hiq, e ky djalë me të vërtetë më pëlqen. Do doja shumë të isha ndryshe me djemtë, çfarë do të më sugjeronit? Më falni nëse ju kam mërzitur!”, shkruan ajo.

Rrëfimi: U lidha me kolegen e martuar, por…

Një 30-­vjeçar u lidh me kolegen e martuar, por pas pak kohësh ai ra në dashuri me të. Tani ajo është shtatzënë, gjë që i hap telashe djalit. Ja çfarë i shkruan ky i fundit psikologes së “The Sun”:

Letra e djalit:

“Jam 30 vjeç dhe prej rreth një viti kam një lidhje të fshehtë me kolegen time, e cila është e martuar. Unë jam dashuruar me të që në muajin e parë të lidhjes dhe ajo me mua gjithashtu. E dashura ime është 28 vjeçe dhe është martuar para 9 vitesh, kam kuptuar që i shoqi i saj është xheloz dhe nuk i pëlqen puna që ajo bën. Ajo më tregoi që është shtatzënë dhe do që të mbetemi shokë, por unë jam i sigurt që fëmija është i imi. Ajo i ka treguar edhe bashkëshortit që është shtatzënë dhe ai mendon që fëmija është i tij.

Unë dua që ajo të ndahet dhe të martohet me mua, por ajo nuk pranon. Pa të s’kam jetë dhe nuk mundem ta mendoj që fëmijën tim ta rrisë dikush tjetër. Çfarë të bëj?”

Përgjigjja e psikologes:

“Nuk ke shumë alternativa pasi e dashura t’i ka prerë ato dhe të ka kërkuar që të largohesh. Ndoshta duhet të bësh edhe një përpjekje për të folur me të dhe për ta bindur që të ndahet nga bashkëshorti e të jetoni bashkë.“

E pa dëgjuar! Vajza nga Durrësi nxjerr në shitje virgjërinë

Virgjëria e një femre, në Shqipëri mbetet ende kriter. Mentaliteti i meshkujve po i shtyn femrat gjithnjë e më tepër që edhe në rastet kur nuk janë më të virgjëra, përsëri ta rikthejnë virgjërine e tyre, me anë të një procedure disa minutëshe te doktori

Aq i mbivlerësuar është ky fenomen, sa në ditët e sotme vajzat e virgjëra kanë filluar ta shohin si biznes cipën e tyre. Kështu të paktën ka vendosur një vajzë nga Durrësi, e cila ka nxjerrë në ankand virgjërinë e saj duke filluar nga 20.000 euro.

Lajmërimin për shitjen e këtij “produkti” e ka bërë menaxherja e njohur e club “Shqiponja” Anna Geti.

“VINI RE

LAJMERIM EKSTRAVAGANT

SHESIM VIRGJERI .

Vajza esht 2 metra kerkon te shesi virgjerin . Sepse nuk mendon se e meriton kush virgjerin pa paguar !Dhe sdo me ik ne Dubai me e shit .

Shuma varjon nga 20.000 euro e lart .

Dhe eshte shum seriozisht ky informacion .

Te interesuarit te paraqiten per te mbajtur rradhe ne ankaund . Ose te me kontaktojn mu personalisht tek Club Shqiponja 2” – ky është lajmërimi që bën Anna, i cili nuk ka asnjë ndryshim me shitjen e një produkti të çfarëdoshëm.

Një tjetër fenomen që përmend menaxherja është edhe ai i shitjes së virgjërisë në vendet e Lindjes së Mesme, ku për nga preferencat dhe mentaliteti meshkujt arab duken të ngjashëm me ata shqiptar

Vajza nga Shkodra: Prita 24 vite për të humbur virgjërinë, e ma mori një…

Kur biem të dashuri , mendojmë se ai është njeriu i duhur, me të cilin dëshirojmë të kalojmë pjesën tjetër të jetës, e për të cilin japim gjithçka nga vetja. Por një vajzë shkodrane është zhgënjyer nga personi që mendonte se ishte “i duhuri” dhe historinë e saj e ka rrëfyer

“Përshëndetje njerëz. Ndihem njeriu më i pavlerësuar që mban kjo tokë, sepse dhashë gjithçka nga vetja dhe në fund mora ‘poshtërimin’.

Jam një vajzë 24 vjeçe nga Shkodra dhe e kam humbur virgjërinë time verën që lamë pas.

Do të thoni ju pse prita kaq gjatë? Sepse kam qenë gjithë jetën duke pritur ‘princin e kaltër’ që do ta meritonte të bëhesha e tij.

Por në fakt pa e kuptuar rashë në dashuri me një pis, me një të pabesë, që kishte vetëm fjalë të bukura për të arritur qëllimin e tij.

Pasi mori atë që donte, pas gati 1 viti pritje, nisi të mos më takonte më, derisa sot më ka bllokuar në çdo kontakt.

Deri para aktit isha jeta e tij dhe femra më e rëndësishme në botë. Kurse sot nuk di as nga bëhet.

Iku prej meje, një javë pasi mori atë që donte dhe ndihem aq idiote që e besova kaq shumë dhe prita kaq gjatë për virgjërinë dhe ai e shpërdoroi nderin tim.

Pasi shkuam doli dhe dy herë me mua, por e ndjeja ftohtësinë. I thashë një drekë se kur do t’i bënim gjërat serioze, e pas atij moment se kam parë më.

As nëpër qytet, as në kafet tona, askund. Nuk di çfarë duhet të bëj…Ndihem e pavlerë krejt sepse e doja me gjithë shpirt dhe doja familje me atë person…”, -shkruan ajo.

22-vjeçarja: Tentova të ndahesha nga i dashuri, por hëngra dajak…

Një femër 22-vjeçare, ka rrëfyer për “The Sun” historinë e saj të tmerrshme me ish të dashurin e saj. Ajo ka thënë se ka provuar të ndahet nga ai, por ky i fundit e ka goditur dhe më pas është arrestuar për sulm. 22-vjeçarja, tash ka nisur një histori me mikun e tij, mirëpo ka një gjë që e pengon të jetë me të

Rrëfimi i plotë:

Unë kisha marrëdhënie seksuale me shokun më të mirë të ish të dashurit tim dhe unë jam duke tentuar ta bëj atë përsëri.

Problemi është se unë jam e frikësuar se ish i dashuri im do ta kuptojë këtë, dhe ky do të ishte një lajm vërtet shumë i keq.

Unë jam 22-vjeçare, ndërsa ish i dashuri im është 24. Unë isha në lidhje me të për një vit.

Lidhja me të ishte shumë e bukur për një kohë, por pastaj u bë e frikshme. Nuk e dija çfarë të prisja kur hynte në derë.

Ai më akuzoi për flirtim dhe mashtrim me burrat poshtë pijetores, edhe pse unë kam qenë shumë e kujdesshme kur ai nuk ishte aty dhe nuk doja ta mashtroja asnjëherë.

Por, kur u deh, ai më shtyri që të bëja këtë gjë dhe nuk ndihesha e sigurt. Duhej guxim për të përfunduar me të, kështu që thashë se ishte një djalë i mirë, por më duhej ta përfundoja lidhjen me të.

Ai nuk i pëlqeu fare kjo. Erdhi në banesën time vonë një mbrëmje dhe kur e hapa derën, ai dukej me të vërtetë i zemëruar.

Ai tha se kishte diçka për të më treguar.

Unë u përpoqa të mbyllja derën, por ai nuk më la dhe më goditi shumë. Për fat të mirë ai e kishte lënë derën e hapur dhe fqinji im mund të shihte se kishim probleme. Ai thirri policinë dhe ish i dashuri im u arrestua për sulmin ndaj meje.

Disa javë pas kësaj, shoku i tij erdhi në banesën time për të parë se si isha, pasi tha se ishte i shqetësuar për mua. Ai është 29 vjeçar.

Ai ishte shumë i dashur me mua dhe pimë pak birrë.

Përfundova duke fjetur me të dhe seksi ishte më i mirë që kisha ndonjëherë. Tani ai më thirr në telefon dhe më thotë se dëshiron të vijë tek unë.

Do të doja një përsëritje të asaj nate, por e di se ai është i martuar dhe ka dy vajza të vogla.

Ai thotë se mund të më shohë dy net në javë, por unë jam e frikësuar se ish i dashuri im do të na zbulojë.

Përgjigjja e psikologes:

Mos vazhdoni me të më. Ka shumë mundësi që ish-i juaj do të zbulojë – shoku i tij mund të tregojë vetë atij dhe ai tingëllon si një njeri i rrezikshëm.

Natyrisht, nuk është biznes i tij ajo se me kë po bëni seks, por dhuna, pavarësisht aryeses, është e gabuar.

Por për hir të vetvetes, ju duhet të bëni zgjedhje shumë më të mira dhe të kujdeseni më mirë për veten.

Pse të humbni kohën tuaj me një njeri që do të mashtrojë gruan e tij dhe kur nuk ju ofron asgjë, përveç seksit?

Pse duhet të afrohesh me një njeri që do të largohet kur të dëshirojë?

Unë jam e sigurt se ju nuk keni pasur shumë dashuri në jetën tuaj. Nëse do të ishit rritur duke u ndier e vlefshme, do të dinit se meritoni më mirë se kaq.

Mos u hiqni lehtë. Është më mirë të jesh e vetme se të jesh me një njeri që nuk mund t’i besosh.

E-fletëpalosja ime për ngritjen e vetëvlerësimit mund të të ndihmojë

Burri im më la për një vajzë 23 vjeçe

Një grua me dy fëmijë, po kalon një situatë shumë të vështirë dhe të sikletshme me ish-bashkëshortin e saj

Prej gjashtë muajsh ai e ka lënë për një vajzë shumë vite më të re se veten, por tani ai kthehet në shtëpi vetëm për të bërë seks me ish-gruan. Ja çfarë i ka rrëfyer ajo psikologes së “The Sun”.

Letra e gruas

“Burri im më la për një vajzë 23 vjeçe, ndërkohë që ai është 42 dhe unë jam 39. Ne kemi dy vajza nga martesa jonë, por prej gjashtë muajsh ai na ka braktisur.

Këtë vajzën e njohu në punë, dhe ajo e dinte që në fillim që ishte i martuar dhe me fëmijë. Tani ata janë të lidhur por nuk jetojnë bashkë. Këto gjashtë muaj për mua dhe vajzat e mija kanë qenë shumë të vështira. Vajzat e mija tani e urrejnë dhe nuk duan ta shohin, edhe pse unë nuk u kam folur keq për të.

Por ajo që po ndodh kohët e fundit më ka futur në dilemë. Im shoq vjen thuajse çdo katër ditë, gjatë orarit të drekës kur vajzat janë në punë, dhe ne bëjmë seks fantastik.

Tani ai po tradhton vajzën me të cilën më tradhtoi mua. Nuk e di çfarë të mendoj. I ka ruajtur të gjitha mesazhet seksuale që ai më ka dërguar madje edhe foto kur kemi qenë në shtrat të dy, dhe kam menduar që këto t’ia tregoj asaj. Por ka frikë se po i tregova asaj mund të mërzis burrin dhe ai më largohet përgjithmonë. Çfarë duhet të bëj?”

Përgjigjja e psikologes

“Është një situatë e vështirë, padyshim. Por nëse ju keni dy vajza që ju bashkojnë, keni një kimi të mirë në shtrat, atëherë do ishte mirë që të flisnit dhe t’i peshonit edhe një herë gjërat se ndoshta martesa juaja mund të shpëtojë.

Ulu dhe fol gjatë e gjerë me tët shoq dhe tregoi se çfarë ndjen për të, ndoshta edhe ai është penduar që është larguar”.”Burri më përdor për seks pasi më la, por kam në dorë provën shkatërruese”

Hallet e 27 vjeçarit: Kam një të dashur të re, por e dashura e vjetër…

E dashura psikologe: E dashura ime e re është kaq e egër dhe e pasionuar, kurrë nuk kam pasur seks të tillë. Unë isha gati për t’i thënë të dashures që kisha se gjithqka përfundoj mes nesh, por ajo më tha se është shtatzënë

Unë kam qenë me të për një vit. Ajo është 30 vjeç dhe e bukur, por marrëdhënia jonë është shumë e shurdhër. Unë jam 27 vjeç. Dola një natë me shokët e mi dhe njëri prej tyre ishte i dehur dhe pati grindje me një djalë tjetër. Ne të gjithë dolëm jashtë dhe pashë të dashurën e djalit tjetër që ishte në lot. I thash që ta linte dhe të shkonte se tani është me mua.

Ajo më vonë më tha: “Unë nuk e kuptoj pse e bëni këtë për mua, ju nuk më njihni mua”.

I thashë: “Askush nuk duhet ta prekë një vajzë”.

Ajo më tha se i dashuri i saj gjithmonë shkakton probleme dhe ajo po do të përfundoj lidhjen me të.

E di se bëra gabim, por mu dok e bukur dhe e pyeta për numrin e saj.

Të nesërmen filluam të shkruanim dhe u takuam për kafe një javë më vonë.

Ajo është 25 vjeq dhe ka një buzëqeshje të bukur.

Ajo më shpjegoj se nuk e kishte njohur për kohë të gjatë djalin që po e takonte , por ajo e kishte përfunduar lidhjen atë natën e sherrit.

I thashë që unë isha me dikënd por që gjërat nuk po më shkonin mirë as mua.

Pak ditë më vonë e ftova atë për darkë, duke i thënë të dashurës time që po luaja futboll.

E putha kur e ktheva në vendin e saj. Ne vazhduam duke u puthur brenda, pastaj ajo më dërgoj në dhomën e saj të gjumit.

Ne kishim marrëdhënie seksuale dhe ajo ishte më e mira që kisha ndonjëherë.

Unë jam qift me të për disa muaj dhe tani po përgatitesha t’i thoja të dashurës që ka përfunduar gjithqka, por ajo më tha se është shtatzënë. Ajo do të shkaktoj telash.

Psikologia përgjigjet:

Është tashmë e qrregulluar dhe i detyrohesh të dashurës tënde për të vërtetën. Është turp që e keni tradhtuar në vend se të ishit të sinqertë me të qysh herët.

Unë mendoj se e dashura juaj nuk është shtatzënë për kohë të gjatë, kështu që ende ka një zgjedhje nëse ajo nuk dëshiron të vazhdoj përpara.

Cilado qoftë zgjedhja e saj, është e padrejtë që ta lëni atë duke pasur fëmijë me të per një partner tjetër.

Tregoni se keni takuar dikën dhe se marrëdhënia juaj ka mbaruar.

A dëshironi që ajo të mbetet një prindër i vetëm?

Ajo mund ta bëjë këtë, nëse koha e lindjes po i afrohet. Nëse e bën këtë, atëherë ju i detyroheni asaj dhe fëmijës tuaj të palindur që të jeni një baba mbështetës.

A mund të ringjallet lidhja juaj nëse punoni në këtë drejtim? Ju duhet të ndaloni duke e takuar të dashurën tuaj për të parë nëse ka ndonjë.