Shkodrani thyen rrjetin: Kam ndarë dy gra, por kjo e treta…

Ky 42-vjeçar është ndalur derisa ka gjetur femrën e duhur. Ama pasojat e marrëdhënieve të dështuara i kanë shërbyer si mësime jete. Kjo është historia e rrëfyer që po thyen rrjetin

“Sekreti i një marrëdhënie me harmoni është që të gjesh personin që e sheh si shok ose shoqe të ngushtë.

Mos ja fusnit kot, se nuk është as pasuria e as bukuria. Madje, madje as dashuria nuk është e mjaftueshme gjithmonë.

Jam një 42-vjeçar shkodran me shkollë të lartë. Ama nuk kam patur fat në lidhje. Martesën e parë e bëra në moshë krejt të re dhe mori fund sepse ishim krejt tipe të kundërt.

Nusja e parë më ndau sepse donte të ndiqte shkollën jashtë vendit dhe unë nuk doja të ikja.

E dyta nuk më ndau. Atë e ndava unë. Edhe pse isha i pjekur, ajo nuk më plotësonte intelektualisht. Nuk bëja dot një bisedë me të, përveçse ça kishte blerë në pazar për të gatuar e thashetheme fisi. Sa ta tradhëtoja kot, e lashë më mirë.

Sot është martuar dhe ka fëmijë. Edhe ajo duket më e lumtur se kur ishte me mua.

Kur mendova se nuk do të krijoja më lidhje serioze, njoha gruan që kam sot. E treta e vërteta. Ajo më ka çuar në qiellin e shtatë që në takimin e parë.

Do thoni ju çfarë ka kjo që se gjeta tek të tjerat??? Asgjë më shumë në pamje të jashtme, por tipi i saj është fiks si të ishte shoqja ime më e mirë.

Merremi vesh me telepati. Më kupton dhe e kuptoj pa pasur nevojë për fjalë.

Është qetësia, nervi dhe dashuria ime. Ma bën jetën të qetë dhe emocionuese në të njëjtën kohë. Ma ka çuar tensionin edhe 20 në debate, ama lumturia me të është e papërshkrueshme.

Andaj mos u kënaqni me pak njerëz. Diku aty jashtë është njeriu që bën për ju, mos u dorëzoni! Ka gjithmonë kohë!”, shkruan ai.

4 gabimet trashanike që e plakin lëkurën tuaj brenda natës

Ndërkohë që procesi i plakjes është i pashmangshëm, ka disa veprime që përshpejtojnë këtë të fundit, ashtu si disa të tjera që e vonojnë. Lind pyetja, ju cilin stil jetese përqafoni, atë që rinovon qelizat tuaj, rrit prodhimin e kolagjenit, përshpejton metabolizmin, apo atë që nxit të gjitha veprimet e kundërta të proceseve të lartpërmendura

Ju mund të mendoni se 8 orarëshi i plotë i gjumit, përdorimi i kremit kundër diellit, marrja e suplementeve, etj, mjaftojnë për të pasur një lëkurë të shëndetshme e të re pavarësisht viteve, por në vijim do t’ju listojmë më poshtë 4 veprimet që duket se hedhin poshtë të gjitha përpjekjet tuaja për të qenë e bukur përjetësisht.

Flini me fytyrën mbështetur pas jastëkut

Ky veprim nuk do e plakë lëkurën tuaj brenda natës, por nëse ky është pozicioni juaj i preferuar duhet ta ndërroni pasi fjetja në këtë mënyrë rrit mundësinë e krijimit të rrudhave dhe pakëson prodhimin e kolagjenit.

Nuk e lani fytyrën para se të shtriheni

Të gjithave na ndodh të shtrihemi me tualet pas një darke, por problemi është nëse e ktheni në zakon. Larja e fytyrës suaj para gjumit është thelbësore për largimin e papastërtisë, djersës etj. Bllokimi i poreve nga këto të fundit ndikon në cilësinë e lëkurës. Një herë në javë rekomandohet gjithashtu një skrab i lehtë në mënyrë që të eliminoni lëkura e vdekura.

Përdorimi i shumë produkteve kozmetike

Nëse përdorni një ton produktesh të ndryshme për kujdesin e lëkurës dhe nuk jeni të sigurt për përdorimin e saktë të çdo produkti, kjo mund të jetë e dëmshme për lëkurën tuaj. Për shembull: “Produktet që përmbajnë retinol përdoren për të parandaluar rrudhat, dhe të përziera me produkte me peroksid benzoil për të kuruar aknet mund të acarojnë lëkurën tuaj.

Nuk pini mjaftueshëm ujë

Uji është një komponent i rëndësishëm për lëkurën dhe strukturave nën lëkurë. Kur jeni dehidratuar, lëkura humbet elasticitetin. Burimi: WOMENSHEALTH

E dashura më ka tradhëtuar, vajza nuk është e imja, çfarë të bëjë

Një burrë 30-vjeçar ka rrëfyer për “The Sun”, historinë e tij me të dashurën, e cila e ka tradhtuar me një mashkull tjetër. Ai ka treguar se e dashura e tij ka mbetur shtatzënë me tjetrin dhe se e din që vajza nuk është e tij, mirëpo nuk e din se çka të bëjë

Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e tij të plotë:

E dua të dashurën time, pavarësisht se nuk i besoj. Jeta jonë seksuale është e mrekullueshme, por thjesht nuk mund të harroj se ajo më ka mashtruar dhe se vajza jonë katër muajshe nuk është e imja.

Unë jam 30-vjeçar, ndërsa ajo është 25-vjeçare. Ne kemi qenë së bashku për katër vjet që nga takimi përmes një faqeje në internet.

Ajo tha se po kërkonte një partner të ri, por doli që ajo ishte ende në një marrëdhënie. Ndoshta kjo ishte një shenjë.

Unë këmbëngula që ajo të lirohej, para se të fillonim të dilnim së bashku dhe gjërat ishin të mira, për një kohë.

Kishim kohë të mrekullueshme dhe po planifikonim për martesë dhe fëmijë, por më pas kuptova se diçka ishte e gabuar.

Por, kur një natë, derisa ajo po flinte, unë kam kapur telefonin e saj, kam kuptuar se ajo po shkruante mesazhe me një mashkull.

Dy javë më vonë e kam kontrolluar sërish dhe ishte e qartë që ajo kishte qenë në banesën e tij dhe kishte bërë marrëdhënie seksuale me të. Kjo ma copëtoi gjithë botën time.

Ajo premtoi se do t’i jepte fund asaj lidhje dhe u përpoqa të falja dhe të harrova.

Pastaj, unë ndryshova vendin e punës dhe duhej të punoja me ndërrime – dhe ajo e ri ndezi atë marrëdhënie.

Kur ajo mbeti shtatzënë, unë shpresoja që unë isha baba, por një test i ADN-së tregoi se nuk kisha asnjë shans për këtë.

Çfarë mund të bëja?

Unë e kam pranuar fëmijën si timin, por e dashura ime, tani ka një arsye të ligjshme për të takuar mashkullin tjetër.

Ajo thotë se kjo është gjëja e duhur që duhet bërë për hir të vajzës sonë të vogël.

Ajo e merr vajzën tonë dhe e dërgon në shtëpinë e tij për çaj dhe ata kalojnë ditë familjare së bashku, së bashku me nënën e tij.

Unë e dua aq shumë të dashurën time, por ndihem kaq i dëshpëruar me mënyrën se si janë gjërat.

A jam unë ai që është në gabim? Unë ende frikësohem se ajo po më mashtron mua dhe ajo thotë se është e ngopur për të më akuzuar.

Fajësoj veten që nuk isha një partner i mirë.

Përgjigja e psikologes:

Ka disa njerëz që refuzojnë të marrin përgjegjësinë për veprimet e tyre dhe të tjerët, si ju, të cilët janë shumë të gatshëm për t’u fajësuar veten.

Ju jeni duke siguruar një shtëpi për fëmijën e një burri tjetri dhe unë po vë bast që ju do të paguani edhe për nevojat e saj të përditshme.

Kjo është e mirë, por cili është roli juaj në jetën e saj kur babai i saj biologjik është pjesë e saj?

Duket sikur nëna e saj nuk dëshiron për t’ju bërë të ndiheni të çmuar ose të dashur dhe më vjen keq të them se kjo tingëllon sikur jeni duke u përdorur.

Ju duhet të mendoni për veten tuaj.

Babai ka përgjegjësinë për të siguruar fëmijën e tij dhe nëna e saj duhet të zgjedhë se me kë dëshiron të jetë.

Ajo nuk mund të ketë të ketë dy burra. Kjo marrëveshje ju dëmton dhe do t’i shkaktojë probleme edhe me vajzës së vogël.

Kontaktoni “Jetën Familjare për një vend të sigurt” për të folur (familylives.org.uk, 0808 800 2222).

Gjiashtu, mendoni për ndihmën e këshillimit që të filloni të besoni se ju keni rëndësi./BS

Burri prej 1 viti nuk ka ardhur në shtëpi, u shtyva në mëkat me fqinjin e ri

Teksa dëgjon histori të tilla të duken të pabesueshme, por në fakt ky është realiteti për një pjesë të konsiderueshme të grave që “braktisen” nga burrat që zgjedhin emigracionin ndoshta për një jetë më të mirë

Një grua 35 vjeçe nga Lushnja tregon lidhjen e saj me një djalë 24 vjeç, e cila filloi kur burri i saj iku emigrant në Itali. Ajo tregon se i dashuri i saj ndodhet pranë shtëpisë së saj dhe se gjithçka ka nisur nga një vështrim dhe ka përfunduar në shtrat.

Historia e publikuar tek Droni.al tregon realitetin e trishtë, ku femrat zgjedhin tradhtinë për të plotësuar dëshirat e tyre seksuale në mungesë të burrit.

Një tradhti që ka sjellë edhe vrasje kur ata janë kthyer nga emigrimi, duke lënë edhe fëmijë jetimë dhe plagë të hapura pas.

Historia

“Ai ka rreth nje vit qe nuk eshte kthyer dhe une nuk mund te duroja me dot… djali 24 vjecar eshte nje komshi aty prane, por une nuk e kam pas njohur më pare, gjithcka ndodhi nje dite kur unë kisha dal ne ballkon dhe po rrija. Kur vura re qe nje djale ishte ulur ne nje karrike, ne lokalin para shtepise sime, dhe po me veshtronte aq keq sa nuk me kishte veshtruar as burri im.

Sapo pash ate me pelqeu shume, aq me teper ai po me shikonte si i cmendur. Pa u matur fare fillova ta provokoj, zbulova kofshat e mia, duke bërë sikur po beja pune ne ballkon e duke u ulur qe ai te shihte edhe me qart te pasmet e mija. Ai po me shihte pa mi ndar syte edhe pse aty ishte me shoket, po fantazoja per te, dhe pa hezituar i bera nje shenjë te vinte.

Ai u afrua tek porta ime une pa u menduar 2 here e hapa porten ai u fut brenda, isha e lumtur qe ai erdhi, menjeher e futa ne dhomen time, edhe pse ne shtepi nuk kisha njeri per momentin. Filluam te putheshim pa hezitim, ai nuk duroi do, por ma ngriti fustanin tim dhe ishte shume energjik, me futi duar gjithandej, ishte i embel…

Ne kryem mardhenie, une ulerija nga qejfi kisha nje vit pa bere seks, aq me teper qe ai ishte i pa par ne kete pune. Pasi bem seks te eger per 30 minuta te dy mbetem te kenaqur nga ajo qe i ofruam njeri tjetrit.

U largua dhe i thash qe sa here te doje te vije serish dhe une me stil do e fus brenda… qe atehere ne shkojm bashke sa here na jepet mundesia, ai mesa di une eshte beqar, por dhe une beqare jam, burrin se kam me vjen keq per te po nuk mund te me lere keshtu, une dua ta shijoj perijudhen me te mire seksuale.

Me kete djale ndihem si ne qiell, ai eshte shume i eger ne shtrat, taman si dua une. Por se di a do me pelqej me me burrin kur te kthehet dhe nje dilem tjeter qe kam eshte se si do bej kur ky djal te martohet….”.

Çfarë burrë je ti që motrën tënde e ruan si xhandar dhe me motrën e tjetrit tall b*then

Po ça burrnie është t’i marrësh jetën një burri tjetër? Po ça burri do bëhesh ti një ditë, o djalë? Po çfarë burri do e mësosh tët bir të bëhet mor djale, kur të bëhesh vetë burrë

Nga Neda Bulku

Si t’ja dalim ne nënat t’u mësojmë bijve tanë që në këtë vend të mallkuar nuk ka rëndësi sedra, por fjala? Që burrnia nuk është dhuna, por mençuria për të shuar koniktin? Që nuk ka rëndësi ç’të dikton shoqëria, por familja?

Si t’ja dalim ne nënat të rrisim bij të denjë dhe jo pjella fotokopje të kapadaillëkut mashkullor shqiptar? Si t’i mësojmë djemtë që kur hasen me djem të tjerë të etur për përplasje të mësojnë të tërhiqen e ndërrojnë rrugë, dhe jo të bëhen viktima të ngacmimit “hajde sqarohemi jashtë!”?

Po ça burrnie është t’i marrësh jetën një burri tjetër? Po ça burri do bëhesh ti një ditë, o djalë? Po çfarë burri do e mësosh tët bir të bëhet mor djale, kur të bëhesh vetë burrë?

Po ça burrash mban ky dheu ynë, qe nuk duan gratë e tyre që i besojnë inferiore, gratë e tyre që i shpullosin ‘se dajaku ka dalë prej xheneti’, vajzat e tyre që i lënë pa shkollë, e i martojnë që 15 vjeç, që motrat e tyre i ruajnë si xhandarë e me motrat e të tjerëve tallin menderen për t’i çuar një herë në krevat, e nëse, larg qoftë! nuk ja dalin s’lënë vend pa trumbetuar “kurvllëkun” e tyre të pafajshëm?

Po ça burrash mban ky dheu ynë që mirë që nuk duan grate, po që s’duan as burrat? Që burri me burrin ka armiqësi e jo vllazëri? Që burri me burrin ka sedër e jo miqësi? Që burri me burrin nxjerr thikën e jo shtrëngimet e duarve?

Po ça burri je o plak! O dak! O shok! O Njish! O Trap! O trap kaluar trapi! Që lë lesht në lloto, në bixhoz, në cigare! Që ju punojnë gratë me turne, që lajnë pjata, bythë plakash, rrugë me pështymet që ju nxirrni nga goja juaj që ça nuk nxjerr, kur ecni rrugëve e kruani hallatet për qejf të hallateve, edhe para vajzave e grave, vetem sepse mundeni, sepse jeni burra. Po ça burri je ti që rreh vetëm sepse mundesh?!

Po ça burri je ti që vret vetëm sepse mundesh?! Po kush trapin je ti, o burrë, që bën si Zot e si shkop e i merr jetën tjetrit? Po pse, meshkujt në Shqipëri janë aq mutërisht të pasigurt te vetja, saqë nga mëngjesi në darkë duhet të japin prova burrnie?

Te shpejtësia e makinës, te cigarja pa heq akoma cicën e mamit, te seksi pa bërë as dashuri, te leku pa i thënë punës një herë mirëmëngjes, te vrasja pa thënë një herë ‘më fal’! Po ça problemi ke me veten o plak, o dak, o trap!

Njëqind ditë debat #metoo – Pse 2018-a është viti i grave

#metoo ndezi një debat botëror – Qoftë paralajmërimi i Oprah Winfreys për të drejtat e grave apo thirrja e Catherine Deneuves për përmbajtje- më në fund kemi një debat për seksizmin, mendon Susanne Lenz-Gleißner

Dy maskilistë të pakufi më kanë zgjuar – Donald Trump me thënien e tij në garderobë ‘futja duart në rrëzë të kofshëve, mund të bësh çdo gjë me to’ deri tek producenti i Hollywoodit Harry Weinstein, mbreti i paskrupulltt i divanit të shpërndarjes së roleve. Papritur u bë e qartë: Seksizmi i hapur dhe përçmimi i shëmtuar ndaj femrës janë një model i përhapur edhe në botën perëndimore. E kisha lënë mënjanë këtë prej vitesh, si shumë gra të tjera, ishim aranzhuar me këtë. Në një kohë që ishim kaq kurajoze nga lëvizja feministe, me zemërim ndaj maskilistëve që na ngacmonin pa turp dhe klisheve që na ulnin.

Patti Smith e Nina Hagen – model i ri i grave

“Pse duhet të përmbushë unë detyrimin tim si grua? Për atë? Për ty? Për mua? “Nuk dua të përmbush detyrimin tim. Për ty jo. Për mua jo. Nuk kam asnjë detyrim.” Me këngën e saj “Papërshkrueshëm feminile”, Nina Hagen i vuri pikën ndjenjës së femrës për jetën. Unë kam qenë atëherë 16 vjeç dhe isha si e elektrizuar. Nuk do ta harroj kurrë shfaqjen legjendare të Patti Smith në emisionin “Rockpalast”-një lidere grupi muzikor me kostum dhe çizme, që këndonte me shumë vetëbesim, këlthiste në mikrofon, pëshpëriste-një grua që dilte nga vetja, që mbetej vetja, e natyrshme, e palëmuar, e egër.

Hagen dhe Smith dy gra që kanë ndryshuar radikalisht imazhin e gruas në fund të viteve 70-të në Gjermani. Një Gjermanie, ku gratë deri në vitin 1977 kishin nevojë për lejen e burrit për të punuar. “Motrat e bëjnë këtë për vete, për të qëndruar me këmbët e tyre në jetë, për t’u rënë zileve të tyre”, himni i fuqishëm i Anni Lenox dhe Aretha Franklin ishte kredoja jonë në vitet 80-të.

Përkrahja e gruas, vendet në kopshte, mbështetja e prindërve e shumë të tjera i kemi arritur. Ne ndjeheshim të emancipuara dhe menduam se e mbyllëm këtë temë. Dhe nuk e kuptuam se si u rifutën modelet e vjetra. Kukullat rozë në dhomat e vajzave. E më së voni me suksesin gjigand të shout të Heidi Klum “Germany Next Topmodel” në vitin 2006 doli jashtë mode vënia në pikëpyetje e idealeve të bukurisë femërore. Revolucioni digjital e nxiti më tej groposjen virale të gjoja ndërgjegjes së iluminuar.

Feminizmi radikal në mijëvjeçarin e ri

Nga viti 2013 gjendet në YouTube një videoklip i klikuar afër 1 miliardë herë- “Wrecking ball”, ku Miley Cyrus lëviz gjysmë e zhveshur, e dobët, provokative. Edhe pse këngëtarja është penduar për këtë klip, më shumë vajza të reja kërkojnë të dobësohen, vuajnë nga anoreksia, më shumë se para 10 vjetësh. Edhe blogerja Laurie Penny që e ka ndryshuar feminizmin radikalisht me titujt e saj si “Treg mishi”, ka vuajtur në moshën 17 vjeçare nga anoreksia. Sot britanikja i paraqet pa hezitim mekanizmat patriarkalë që fshihen pas fasadës së botës perëndimore.

Barazi? Jo vërtet

Nuk të habit kjo, sepse prej mijëvjeçarësh rolet e caktuara gjinore janë transmentuar në çdo cep të bashkëjetesës sonë e janë implementuar në ndërgjegjen e nënndërgjegjen tonë. Para 100 vitesh gratë luftuan në Gjermani për të drejtën e votimit. Por edhe sot gratë fitojnë më pak se burrat. Në politikë, ekonomi, kulturë ato janë ende në minoritet. Edhe në botën perëndimore ato nuk janë të barabarta. Jo vërte. Ende. Trump, Weinstein dhe të tjerë na kanë zgjuar. Edhe sinjali i botës së filmit me fushatën “time’s up” është i rëndësishëm. Ai tregon se koha e mohimit dhe harresës ka kaluar. Ne jemi zgjuar, ne vëzhgojmë dhe luftojmë sërish. Viti 2018 është viti i grave!/DW

Si e zbulova që e dashura ime po bënte seks me dy meshkuj tjerë

Një burrë 23-vjeçar ka rrëfyer për “The Sun”, tradhtinë që ia ka bërë e dashura e tij. Ai ka treguar se e ka zënë të dashurën duke bërë seks në një klub, por tani është në dilemë çfarë të bëjë

Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e tij të plotë:

Kam zbuluar se e dashura ime kishte marrëdhënie seksuale me një djalë tjetër derisa ishte jashtë në një klub një natë.

A duhet të këmbëngul që ajo të mos dalë pa mua?

E dashura ime është 24 vjeçare, unë jam 23 vjeçar dhe ne jetojmë së bashku qe një vit.

Që kur nisën bashkëjetesën, ajo del çdo mbrëmje dhe çdo fundjavë.

Përfundimisht vendosa të kapja sendet e mia dhe të kthehesha te prindërit e mi, por ajo më pas premtoi se do të rrinte më shumë me mua në shtëpi, nëse kthehesha.

Por, ne patëm një krizë tjetër disa ditë më vonë, kur kuptova se ajo kishte bërë seks edhe me një djalë tjetër.

Ajo më tha se ai ishte shumë më i mirë se unë në seks, dhe se ajo nuk e kishte kuptonte se çfarë i mungonte.

A po gaboj që ende dëshiroj që ajo të më kthehet, nëse nuk del më shpesh? A duhet të vazhdojë i vetëm?

Përgjigja e psikologes:

Ti nuk dëshiron të ndihesh si rojtar burgu i saj. Thuaj asaj që ju doni të qëndroni me të nëse ajo dëshiron të kalojë më shumë kohë me ju.

Ajo që tha për seksin ishte shumë e dëmshme. A keni folur dy rreth asaj se si të përmirësoni jetën tuaj seksuale? Nuk do të funksionojë nëse nuk e bëni.

E-fletëpalosja ime “Si të kesh seks të çmendur” mund t’iu ndihmojë.

Vajza nga Laçi: Më çon SMS të ëmbla, më blen dhurata, por …

Një vajzë thotë se po bie në dashuri me “mollën e ndaluar”. Ajo tregon se i fejuari i kushërirës po e josh dhe vajza ndodhet në dilemë

Kjo është historia e rrëfyer:

“Mua më ka zënë halli o njerëz.

Jam një 18-vjeçare nga Laçi. Jam shumë e pashme dhe shumë e muhabetit. Kushdo më njeh, nuk rri më pa mua, kështu të paktën më thonë, se kam një natyrë shumë të afruar me njerëzit.

Kam një kushërirë që është 25 vjeçe dhe është e fejuar.

I fejuari i saj është 28 vjeç dhe është me shkollë të lartë dhe i pasur, sepse babin e ka patur drejtor me rëndësi.

Unë me tad al shpesh, sepse me kushërirën kam shumë lidhje. Që kur më vdiq babi, unë me atë kanë qëndruar shumë sepse na kanë ndihmuar edhe ekonomikisht.

E dua shumë kushërirën. I fejuari i saj më bën prej disa muajsh SMS ku më flet me fjalë të ëmbla. Duket që ja ka qejfi.

Më çon sms që sa e mirë jam. Që lum kush do më ketë. Që për mua do bënte gjithçka nëse ja kërkoja…e kështu.

Nuk ja varja shumë me thënë të drejtën, bëja sikur nuk kuptoja në fillim.

Për Krishtlindje më bëri një iPhone dhuratë. Por më tha mos t’i them kushërirës se s’ka pse ta dijë.

Nuk i thashë gjë asaj. I thashë është i një shoqes ma ka lënë të bëj disa foto.

Por si t’ja bëj tani? Kam nisur të ndjej për atë djalin…

A të lidhem apo t’i them kushërirës??? Theksoj, kushërira i ka të gjitha…Si mendoni?”, shkruan ajo.

E zura të dashurën në banjo duke…

Një djalë tregon se e ka kaput “mat” të dashurën e tij duke folur në dush me një tjetër. Djali thotë se nga tronditja e fortë ka qenë në limitet e vetëpërmbajtjes

Kjo është historia e rrëfyer:

“Kam qenë gati duke bërë një gomarllëk. Kam qenë gati duke lyer duart me gjak…

Përshëndetje të gjithëve. Jam një 34-vjeëar kuksian, që jeton në emigracion.

Këtu jam njohur prej 3 muajsh me një vajzë kosovare. E nisëm shumë shpejt bashkëjetesën, sepse të dy nuk i kemi familjet këtu.

Ajo është një vajzë e bukur dhe të gjithë e shohin. Por s’kam qenë kurrë xheloz, përkundrazi më pëlqen që gjënë e bukur ta kem unë.

Ama atë natë ndodhi hataja krejt.

Futet në banjë për të bërë dush kjo. E thashë po i bëj surprizë po shkoj e lahem me të.

Kur e kap brenda kabinës së dushit me telefon në dorë e fliste me dikë tjetër në kamera. Një jevg andej nga anët e saja.

E kap kapur për flokësh, Zoti e di si nuk më mbeti në duar.

Jam ndjerë super i poshtëruar. Ajo qante, e kërkonte falje…Por unë akoma nuk e kam kaluar atë tronditje.

Normal nuk jetoj më me të dhe nuk dua t’ja dëgjoj as emrin. Pork am marrë tmerr prej femrave tani.

Si mundet një femër të të bëjë një gjë kaq të ulët brenda murëve të shtëpisë???

Më lutet të kthehet, por edhe pse e ndjeja e kam ndarë mendjen…”, shkruan ai.

Shifrat marramendëse që Turqia fiton në vit nga serialet

Si pasojë e shikueshmërisë së madhe nga SHBA-të në Rusi, nga shtetet e Ballkanit në Lindje të Mesme, nga Lindja e Largët në Amerikën Latine, serialet turke përftojnë mbi 350 milionë dollarë të ardhura në vit

Në mesin e serialeve më të ndjekura deri më tani renditen “Gymysh”, “Ezel”, “Dashuri pa Fund”, “Fatmagyl”, etj.

Presidenti i Shoqatës së Transmetimeve Radiotelevizive, (RATEM), Yusuf Gursoy tha për AA se brenda vitit 2023 synohet që fitimet nga shitja e serialeve të arrijnë në rreth 1 miliard dollarë në vit.