Publikon foto nudo pasi u përdhunua tre herë, arsyeja do t’ju përlotë (foto)

Ajo është padyshim një nga gratë më të forta që ka arritur t’i shpëtojë abuzimit seksual dhe të rilindë edhe njëherë, pas gjithë atyre që ka kaluar

Bëhet fjalë për Suzie Larson, 25 vjeç, nga Georgia, SHBA, e cila u përdhunua kur ishte vetëm 13 vjeç nga një anëtar i familjes së saj.

Suzie u përdhunua nga tre burra të ndryshëm, çka i shkaktoi për gjashtë vite çrregullim të oreksit dhe depresion, madje ajo tentoi të vriste disa herë veten kur ishte 15-vjeç.

Në vitin 2015 Suzie humbi thuajse gjithë flokët e saj për shkak të çrregullimit në të ushqyer, por që atëherë ajo vendosi t’i priste dhe të rifillonte jetën, dhe kjo edhe falë bashkëshortit të saj Samuel.

Pas përdhunimeve ajo kishte turp për trupin e saj dhe përpiqej ta fshihte sa më shumë që të mundej, mirëpo tani ka marrë një tjetër nismë. Suzie publikon foto nudo, ose gjysmë nudo në mediat sociale, sepse siç thotë edhe vetë duhet të festojë që është gjallë.

Ajo ka treguar për “The Sun”:

”Kur isha e vogël një anëtar i familjes më përdhunoi dhe më kërcënonte se do të më vriste. Nga frika unë e mbylla gojën dhe nuk fola dhe shpesh ndihesha në faj për atë që më kishte ndodhur.

Një vit më vonë një burrë mu afrua kur isha në një parking makinash. Duke më thënë se donte thjesht një bisedë me mua, ai më detyroi t’i bëja seks oral dhe kjo ishte jashtëzakonisht traumatike.

Pastaj miku i vet, i cili dukej se ishte i dehur më përdhunoi, dhe sado që unë ju luta të mos e bënte ai më përdori. Nga frika për ta kallëzuar fillova të urreja veten, dhe që atëherë e shihja trupin tim si armik.

Ishte trupi im shkaktar për të gjithë atë që m’u bë, ndihesha e ulët, e pisët, e pavlerë. Por pastaj takova atë që u bë burri im më vonë dhe aty filloi shërimi im. Ai më ndihmoi ta shpëtoja veten nga abuzimi që po i shkaktoja unë dhe ta dua më shumë.

U soll me mua shumë i duruar dhe i butë e un u rimëkëmba. Do të vazhdoj të publikoj foto nudo sepse dua ta tregoj se unë e dua trupin tim, dhe kështu si unë duhet ta duan të gjitha ato gra që ia kanë dalë t’ju shpëtojnë abuzimeve seksuale.”

Djali 12-vjeç kishte ditëlindjen, dhurata e babait miliarder e vë në siklet

Dhurata e një babai multimiliarder për djalin e tij 12-vjeçar është bërë virale në orët e fundit, në rrjetin social të Facebook

Mijëra shpëndarje dhe komente japin një pasqyrë të pasojave të saj. Cila është videoja? Kjo është një shfaqje e dy striptisteve që kërcenin në një mënyrë sensuale për 12-vjeçarin.

Sipas portalit iTestigos, babai i tij ia bëri dhuratë për ditëlindje.

Në imazhet e shpërndara ju mund të shihni se si i riu është i joshur nga dy kërcimtare, të cilat u përpoqën ta mbanin të lumtur me lëvizjet e tyre.

Sidoqoftë, fytyra e të riut nuk e vërente një ‘lumturi’ të tillë si dhuratë e babait të tij.

Kjo pasi në çdo moment, ai ndihej i parehatshëm, sepse nuk e dinte se çfarë të bënte para shfaqjes që kishte marrë nga striptistet të cilat ishin shumë më të mëdha se ai.

Sa herë ngjitëm shkallëve komshiu më kap nga c*** dhe…

Një vajzë ka rrëfyer ngacmimet seksuale që i bën vazhdimisht fqinji i saj. Vajza thotë se nuk guxon të kalojë pranë banesës së fqinjit, pasi ky i fundit e kap në vende intime

Kjo është historia e rrëfyer për “ShkodraNews”:

“Jam një vajzë 18 vjeçe nga Kukësi.

Jam e urtë dhe shumë e edukuar, por më ka zënë halli me një komshiun tim që është 4 vite më i vogël se unë.

Sa herë më zë vetëm, nëpër shkallë më kap nga gjoksi. Dhe ikën me vrap duke qeshur.

Jam shumë në hall sepse po të dua e rrah e grij, por ai është rrit pa mami dhe më dhimbset.

Ama edhe kështu nuk e duroj dot.

Nuk di çfarë të bëj. Se ta denoncoj më dhimbset se unë e di që ai e bën për lojë.

Ama m’ka mërzitur sepse kështu do më bëjë edhe me fjalë në lagje.

I thashë një ditë pse e bën. Më tha që jam si rrush i ëmbël.

Si mendoni? Si duhet të veproj? Ju theksoj që nuk dua ta lëndoj se me të jemi rritur në një lagje bashkë.

Prindërve nuk u kam thënë gjë se shkojnë dhe e vrasin.

Po kështu kam marrë tmerr të dal se ai sikur më ruan, më kap dhe ikën me vrap duke qeshur.

Si mendoni?”, shkruan ajo.

Si e keni karakterin, ashtu i keni edhe rrudhat: Fytyra është harta e karakterit tonë

Njerëzit e mençur jo rrallë do të thonë se si rinia është e paindividualitet dhe që me kalimin e kohës secili nga ne do të ketë individualitetin që e meriton

Shkaktar për këtë do të mund të jetë ajo që tregojnë disa mësime të vjetra, që fytyra është harta e karakterit tonë. Mënyra se si rrudhat përshkruajnë fytyrën tonë zbulon nga diçka për trupin, mendimet, emocionet madje edhe për karakterin tonë.

Disa i përshkruajnë rrudhat në fytyrën tonë si skalitje në hartën e jetës sonë në të cilën është shkruar rrugëtimi jetësor. Kjo njësoj ka të bëjë edhe me proceset fiziologjike në organizëm, si edhe me mundimet ideore dhe dyshimet emocionale dhe turbulencat.

Me studimin e linjave në fytyrë (metoposkopi) që në shekullin e 17-të është marrë astronomi Richard Sanders.

7 linjat e rrudhave: Karakteri “i shkruar” në ballë:

1. Linja e Saturnit

Rrudha e vendosur në pjesën më të lartë të ballit, gati ngjitur me flokët i takon Saturnit, ndërsa shfaqet para viteve të mesme të jetës. Kur kjo rrudhë është e gjatë dhe e shprehur qartë, nënkupton karakterin të cilin e veçon fuqia e madhe e vëzhgimit, mendjemprehtësia dhe kujdesi. Kur është e shkëputur, nënkupton lakminë për para dhe prirjen e theksuar për t’u nervozuar. Nëse është e valëzuar, fytyra në të cilën gjendet i takon personit i cili është i gatshëm për të mashtruar.

2. Linja e Jupiterit

Linja e Jupiterit gjendet menjëherë nën atë të Saturnit. Kur është e drejtë dhe e theksuar qartë tregon ndershmërinë dhe drejtësinë e personit, në ballin e të cilit gjendet. Ai që ka këtë rrudhë, sipas teorisë së Sandersit, do të përjetojë fat të madh dhe do ta ketë rastin të pasurohet në mënyrë të ndershme. Po ashtu, nëse rrudha e Jupiterit është më e gjatë se ajo e Saturnit, është shenjë e pasurisë, krenarisë së theksuar dhe religjionit të personit të caktuar.

3. Linja e Marsit

Rrudha e tretë i takon Marsit. Personi tek i cili kjo rrudhë është e qartë, e gjatë dhe shtrihet përmes tërë ballit, është jashtëzakonisht i guximshëm dhe gjithmonë i gatshëm të luftojë për synimet e veta. Në rastin kur rrudha është e shkëputur, fjala është për një person shumë mëdyshës, ndërsa kur është e valëzuar, pronari i saj është qejfli dhe ka sjellje të lirë.

4. Linja e Diellit

Rrudha e katërt gjendet sipër vetullës së djathtë dhe i takon Diellit. Nëse është e theksuar qartë dhe shtrihet deri te pothuajse qendra e ballit, paraqet një individ shumë ambicioz i cili rezonon në mënyrë të shëndetshme. Po ashtu, kjo rrudhë tregon edhe realizimin e ambicieve dhe sukses në të gjitha planet. Nëse është e shkëputur, është simbol i egoizmit dhe i dëshirës së tepruar për para. Linja e valëzuar e Diellit, zbulon që ai person i cili e ka në ballë është i prirë për zili dhe ligësi. Kryqëzimi i kësaj rrudhe me një tjetër, është shenjë e pasurisë dhe prestigjit.

5. Linja e Hënës

Rrudha e pestë është linjë e Hënës, ndërsa gjendet mbi vetullën e majtë. Nëse është e shprehur qartë dhe e drejtë, është shenjë që personi i cili e ka do të udhëtojë shumë në vendet e largëta. Kjo rrudhë është karakteristike për njerëzit me imagjinatë jashtëzakonisht të zhvilluar. Nëse është e shkëputur, bëhet fjalë për një person tekanjoz, ndërsa nëse është e valëzuar tregon mosrespektin e atij që e ka. E kryqëzuar me rrudhë tjetër është shenjë e lumturisë.

6. Linja e Venerës

Linja e gjashtë i takon Venerës, ndërsa shtrihet në mes vetullave. Nëse është e qartë dhe e drejtë nënkupton emocione dhe lumturi në dashuri. Sa më e hollë është rrudha nënkupton që aq më i ndjeshëm dhe i ëmbël është ai që e ka. Nëse është e valëzuar, nënkupton sukses i cili do të arrihet me shumë përpjekje. Nëse është e ndërprerë nënkupton zhgënjim në dashuri dhe ndërrimin e shpeshtë të partnerëve.

7. Linja e Merkurit

Linja e shtatë mban emrin e Merkurit, gjendet menjëherë mbi hundë, menjëherë nën linjën e Venerës. Nëse është shumë e shprehur dhe kthehet në të majtë është shenjë e fatit të keq, ndërsa e përkulur në të djathtë është shenjë e fatit të mirë. Ata të cilët në vend të një rrudhe të tillë në mes syve kanë tri rrudha më të vogla e të drejta, janë spiritual dhe elokuent në karakterin e vet. Në rastin kur ekzistojnë më shumë se tri rrudha, bëhet fjalët për dikë të paqëndrueshëm dhe shpesh është i prirë ndaj dredhive dhe mosrespektit. Më shumë se tri rrudha të ndërprera në mes syve karakterizojnë llafazanin i cili pëlqen të shfrytëzojë të tjerët dhe potencialisht është i prirë ndaj aktiviteteve të paligjshme.

Ndarja nga jeta e pornostares, miku i Olivias zbulon detaje

Olivia Nova, e njohur në industrinë e filmave me pullë të kuqe u gjet e pajetë në apartamentin e saj në Los Anxheles më 7 janar

Ajo sapo kishte festuar 20-vjetorin e lindjes dhe në një video të postuar në rrjetet sociale fliste për ëndrrat që kishte, që mbeten thjesht ëndrra.

Për ndarjen e saj nga jeta ka reaguar së fundmi miku i saj më i mirë Jimmie Romero. Ai tha se 20-vjeçarja kishte kërkuar ndihmë nga miqtë e saj për të “kthyer pas” jetën e saj.

“Ajo më tha se donte të ndryshonte mënyrën e saj të jetesës. Ajo më tha se donte të ndryshonte jetën e saj”, u shpreh miku i Jimmie Romero.

Megjithatë Olivia Nova nuk mundi ta bënte këtë ndryshim në jetën e saj pas më 7 janar u gjet e pajetë në rrethana ende të paqarta.

Korçarja: Burri mua më mbyll brenda, vetë frekuenton shtëpitë publike

Rastet kur meshkujt ikin në emigrim për të siguruar një jetë më të mirë për familjen dhe njerëzit e tyre të afërm, nuk janë të rralla në vendin tonë, edhe pse kohët e fundit po aq të shumtë kanë qenë emigrantët që janë kthyer në atdhe pas krizës ekonomike në vendet fqinje

Mirëpo, një zonjë nga qyteti i Korçës e ka zënë halli me të shoqin. Ajo tregon për JOQ.al se ka rreth 11 vite e martuar me bashkëshortin dhe kanë sjellë në jetë dy fëmijë. I shoqi jeton në Greqi dhe shkon një herë në muaj në Korçë për të takuar atë dhe fëmijët.

Ajo, duke dashur të ngelë anonim, shkruan se kohët e fundit ka mësuar që burri frekuenton shtëpitë publike me justifikimin se është mashkull dhe se e ka të nevojshme këtë gjë, pavarësisht se kthehet për ta takuar çdo muaj.

Për më tepër, zonja rrëfen se i shoqi është fanatik dhe nuk e lë as të pijë kafe me shoqet, por vetëm të rrijë e mbyllur në shtëpi e të respektojë njerëzit e tij.

Ja çfarë shkruan ajo:

Përshëndetje JOQ! Jam një zonjë rreth 30 vjeçe. Kam dy fëmijë. Burrin e kam emigrant në Greqi. Një herë në muaj vjen në Shqipëri. Kam disa ditë që kam marrë vesh se burri frekuenton shtëpitë publike. Debatuam shumë dhe ai më tha se është burrë dhe e ka të nevojshme, nuk quhet tradhti. Si mendoni ju? Unë e kam për detyrë sipas tij të mbaj fëmijët, të ri mbyllur, t’i respektoj njerëzit e tij se jam grua. Dhe me shoqet nuk duhet të pi kafe se është turp. Ju lutem postojeni se po më ikën truri. Kemi 11 vjet martuar. Faleminderit për durimin”.

Blerina rrëfen ferrin që ka kaluar nga bashkëshorti, si dhe punën si valltare në një lokal nate

Blerina ka ftuar të atin në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare”, për t’i kërkuar të lejë alkoolin, ndërsa njerkën për t’i treguar mirënjohjen dhe respektin që ka për të

Blerina rrëfen se fëmijëria e saj ka qenë shumë e vështirë, pasi sipas zakoneve, e kanë fejuar që në moshën 13 – vjeçare me dikë që nuk e njihte. Pas një viti i ati dëshironte që ta prishte fejesën me pretendimin se nuk ishte një familje e denjë për të bijën, por Blerina vendosi që të martohej me Adriatikun për shkak të opinionit të njerëzve në fshat. Ajo solli në jetë dy djem, por nisën problemet me bashkëshortin, i cili e mbylli në shtëpi dhe nuk e lejonte të dilte prej saj.

Në moshën 21 – vjeçare Adriatiku e dhunonte dhe më pas e trafikonte si prostitutë, duke e detyruar të shkonte me meshkuj për të fituar para. Blerina “punoi” për rreth 4 muaj, derisa një person e ndihmoi për ta denoncuar bashkëshortin. Ajo i la një vendtakim atij për t’i vërtetuar policisë gjendjen e saj, por Adriatiku e kuptoi dhe u largua. Pas 6 muajsh policia arriti ta arrestonte dhe e dënoi me 19 vite burg, por Blerina duke menduar për fëmijët e saj e fali dhe u kthye me të. Adriatiku vazhdoi ta dhunonte dhe prostituonte, ndaj ajo vendosi që të largohej dhe shkoi sëbashku me fëmijët tek e ëma.

“Gjykata i kishte lënë afat 10 ditë që ta çonte në Gjykatën e Apelit. Ai nuk e bëri këtë gjë dhe pas 10 ditësh e futën në burg, ku është akoma”.

Blerina tregon se u detyrua të punonte në një lokal nate për 3 vite si valltare për të fituar para që të mund të mbijetonte e të rriste djemtë e saj. Më pas u shpërngul në Kosovë, ku u njoh me një burrë, me të cilin solli në jetë një djalë.

Arditi – Po ai si të trajton ty?

Blerina – Edhe ai … si i thonë … Nga A-ja dola prapë tek A-ja.

Arditi – Pra, nga shiu në breshër? Edhe ai sillej keq me ty?

Blerina – Edhe ai sillej keq pasi linda djalin. Para një muaji, kur më dhunoi shumë keq, mora fëmijët dhe ika.

Arditi – Tani je më me atë?

Blerina – Jo.

Blerina rrëfehet se i ati i saj, Ganiu nisi të pinte shumë alkool kur mësoi se çfarë i kishte ndodhur të bijës nga bashkëshorti i parë, pasi e përjetoi shumë keq.

“I thoja çdo natë, edhe mbrëmë i thashë: ‘Ba, mos pi, rri i qetë sepse çdo problem unë e kam kaluar dhe unë do t’i kaloj. Ti mos e vrit mendjen sepse kur i kam kaluar disa gjëra edhe më të vështira në jetë, do t’i kaloj edhe këto!”

Ajo ka ftuar edhe njerkën e saj, Vjollcën në rubrikën “Ka një mesazh për ty” sepse ajo e ka mbështetur dhe e ka pranuar në shtëpi, ndryshe nga e ëma që e dëboi kur kishte më shumë nevojë për të. Ndaj Blerina premton se do ta respektojë sa të jetë gjallë.

“Nëna më dëboi nga shtëpia kur u ndava nga bashkëshorti sepse ishte nusja e djalit në shtëpi. Nëna tha: Nesër, pasnesër ti martohesh, ikën e sheh jetën tënde, unë prapë ngel me djalin. Më mirë ti ik nga shtëpia, unë mbaj djalin. Kam marrë dy fëmijët e vegjël dhe kam fjetur poshtë urës 2 ditë e 2 netë”.

Ganiu dhe Vjollca pranojnë ftesën për të qenë pjesë e rubrikës “Ka një mesazh për ty” dhe vijnë në studion e “E Diela Shqiptare”. Ganiu është i sigurt që e ka ftuar e bija sepse e ka pikë të dobët.

Blerina – Babi, unë jam sot këtu vetëm për ty dhe Vjollcën. Ti për mua ke bërë gjithçka. Një kërkesë kam për ty, vetëm alkoolin mos ta përdorësh sepse ty po të shkatërron gjithçka. Kurse Vjollcës i them që e dua shumë dhe ka zëvendësuar vendin e nënës.

Ganiu – Unë të kam dashur dhe prapë të dua. Mos ki merak për …

Blerina – Unë asnjëherë nuk kam për t’ju lënë. Të flasë kush të dojë, le të flasin pas kurrizit, por unë jam kjo. Kur ta them fjalën që jam me ty, unë jam me ju dhe kam për të qenë sa të jem gjallë.

Ganiu – E di, kemi folur bashkë, nuk ka nevojë … dhe unë nuk kam për të …

Ganiu rrëfen se ka qenë ish – bashkëshortja dhe kunata e tij ato që kanë këmbëngulur për fejesën e Blerinës, kur ishte 13 vjeç.

Blerina shprehet se e do shumë të atin dhe njerkën dhe i përqafon, duke na treguar se dashuria e familjes të jep forcën për të përballuar gjithçka./tvklan.al/

Habit djali nga Puka: E fejuara s’kishte pasur as 1 e as 2, unë jam i 10-ti

Një djalë është tronditur kur ka zbuluar të shkuarën e të fejuarës së tij. Djali thotë se kjo gjë ka ndikuar në marrëdhënien e tyre

Kjo është historia e rrëfyer:

“E fejuara ime ka patur të dashur aq sa s’ka pasur një mashkull. E unë këtë gjë e mësova shumë vonë.

Jam 32 vjeç nga Puka dhe tërë jetën e kam kaluar në emigrim. E kështu si me njohje më prezantuan me të. Ajo është moshatare me mua.

Nuk pretendoja të isha i vetmi, duke ditur edhe moshën tonë, ama jo të kishte patur një ekip futbolli.

Natën e parë që qëndruam bashkë i kërkova të më tregonte të vërtetën dhe më e forta është se ma zbuloi vetë.

Më tha troç fare që dikur kishte dashur shumë dike, në gjimnaz, por pas ndarjes me të nuk i kishte ecur më me asnjë mashkull.

E si përfundim më tha që ka njohur diku nga 9 djem, unë jam i 10-ti.

Nuk dija nëse të vlerësoja sinqeritetin e saj apo t’ja mbathja të ikja prej aty. Por ne ishim dhe jemi akoma të fejuar.

Kështu është e respektuar dhe mua më pëlqen shumë edhe si karakter ama 9 persona?

Rrezik aq nuk kam patur as unë që jam mashkull.

Si mendoni? A tolerohet kjo? Se fundja ajo para meje i ka patur?

Jam në dilemë të madhe se familjet kërkojnë dasmë sa më shpejt, por unë ndihem i pasigurtë kështu.

Fundja jam mashkull…”, shkruan ai.

E rrallë: Artisti shqiptar luan me violinë në krahët e Jezusit në Brazil (foto)

Mahnit Olen Çezari. Artisti shqiptar teksa qëndron në krahët e Statujës së Krishtit në Brazil, luan tingujt e magjishëm të “Ave Maria” me violinën e tij

Pamjet nga Rio de Zhaniero janë bërë publike nga vetë artisti në profilin e tij në Facebook. Tinguj që flasin për dashurinë hyjnore të nënës për fëmijën, ndjenjë akohore dhe e pakufishme.

“Ave Maria në Rio është një udhëtim në një vend të fshehur shpirtëror, dhe introspektiv të zemrës sonë. Një dhomë e vogël që ne e kemi harruar se ka ekzistuar ndonjëherë. “Dashuria e pastër” E pastër si dashuria e nënës për fëmijën e saj që e ndjek atë, duke eksploruar botën hap pas hapi dhe ditë pas dite.

Dashuria është arsyeja përse ne i bëjmë gjërat dhe në këtë klip vajza e vogël po zbulon një lloj tjetër dashurie, përpos asaj për nënën.

Ky udhëtim është pelegrinazhi drejt Krishtit shpëtimtar me muzikën që ata po dëgjojnë teksa vijnë në krahet e Krishtit. Vizioni i besimit dhe shpresës në muzikë, duke na përqafuar të gjithëve”, thotë Olen Çesari. /Dita

“Bëj magji, të fejoj direkt me të dashurin”, ja si ju “ngecin në derë” femrat shqiptare partnerëve

Nuk janë të pakta vajzat shqiptare që gjejnë çdo mënyrë për të arritur tek mashkulli që duan, duke përdorur kështu metoda nga më të errëtat

Po flasim pikërisht për magjinë, një praktikë që duket se është ende e pranishme në shumë zona të thella të vendit tonë, dhe jo vetëm.

Në kërkim të fatit, apo ndonjë mënyre për ta bërë njëherë e mirë për vete mashkullin që duan, shumë të reja duket se bien pre e mashtruesve.

I tillë është edhe rasti i një fallxhori me iniciale H.B, i cili sipas një denoncimi që ka mbërritur në redaksinë e “JOQ.al”, premton të bëjë magji dashurie thjesht nëpërmjet një fotoje të nisur online.

Ja ç’shkruan ai në rrjetet sociale:

A deshiron te pushtosh zemren e dikujt? A do te pelqente te fejohesh me personin qe te pelqen me shume?
Po sikur te mundeshe te riktheheshe tek i/e dashura jote per te cilen provon ende sot dashuri..?

Jam i gatshem te jap ndihmen time edhe per te zgjidhur konfliktet e jetes bashkeshortore, ose qe bashkeshorti juaj t’ju dashuroj si kurre me pare.Harmonizoje jeten tende familjare. Elimino konkurrencen ne boten e dashurise. Behu i perzgjedhuri i asaj/atij.

Rikthehu te shijosh jeten tende te dashurise. Rizgjoje pasionin e partnerit per ty. Bej ne menyre qe burri te mos te te tradhetoj me.

Gjithcka kryhet ne distance. Nuk ka nevoje te takohemi personalisht. Nevojitet 1 fotografi e personit qe deshiron t’i bejme magji dashurie.”

Mund të duket e pabesueshme, por ky fallxhor nuk është i vetmi që premton mrekulli të tilla.

Ka edhe nga ata që kërkojnë një bluzë te mashkullit, duke u premtuar femrave dashurinë e tij të përjetshme.

Ky është pa dyshim një fenomen i shëmtuar dhe i padrejtë, i cili duhet denoncuar me zë të lartë.

Në fund të fundit, dashuria është ndër të paktat gjëra të “pafajshme” që u ka mbetur shqiptarëve, dhe nuk duhet të ndyhet as këtë “palo” fallxhorë” as nga femra të “babëzitura” që kërkojnë me forcë të lidhin jetën me meshkuj që nuk i duan.