Lajme, Lajmi kryesor

Berisha: Mogherini një filo ruse dhe filo serbe

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur pa dorashka mbrëmjen e sotme. Duke diskutuar për çështjen e Kosovës dhe projektin për ndarjen e saj, ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të rënda ndaj përfaqësues së lartë të Politikës së Jashtme, Federica Mogherini

Sipas ish-kryeministrit, Mogherini është një zyrtare filo ruse dhe filo serbe. Duke folur për marrëveshjen që kërkohet të nënshkruhet mes Kosovës e Serbisë, ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se kjo është një marrëveshje që nuk mbështetet nga SHBA.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *