Sport

Anglia fiton në minutat e fundit

Anglia ka fituar por ka zhgënjyer edhe njëherë tifozët e saj anekënd globit me një paraqitje që vetëm Anglia di ta bëj

Pavarësisht se kishte lojën në dorë dhe dy herë goditi shtyllën në pjesën e parë dhe dy yjet e Manchester Cityt, Sterling dhe Stones dështuan të shënojnë nga dy pozita të pastra, anglezët kanë zhgënjyer në pjesën e dytë ku mezi shënuan një gol në minutat shtesë për të fituar tri pikë kundër Tunezisë.

Për dallim nga pjesa e parë, pjesa e dytë ishte një ndeshje shumë e ftohtë dhe pa shpirt. Me Tunizinë që kërkonte të ruante rezultat dhe Anglinë që nuk dinte të gjente rrugën e golit.

Në pjesën e parë Anglia dominoi dhe me pak mundi do të kishte mundur që të shënonte tri deri në katër gola. Që në minutën e dytë, Sterling humbi një mundësi ideale për gol. Pas tij në një pozitë të mirë për të shënuar ishte Lingard, por edhe ai dështoi. Goli për anglezët erdhi në minutën e 11. E shënoi ai që di të shënoi, Harry Kane.

Por, kur pritej që Anglia ta shënonte golin e dytë, Kylie Ëalker pa pikë nevoje ndërhyri në sulmuesin tunizian duke shkaktuar penallti. Ai ishte me fat që nuk u ndëshkua me të kuq pasi që ndërhyrja ishte e qëllimshme.

Në pjesën e dytë Anglia nuk pati asnjë rast të volitshëm për gol, pavarësisht se sulmoi vazhdimisht.
Por kur mendohej që ndeshja të përfundoi më rezultat të barabartë 1-1, në skenë doli përsëri ai që di ta përfundojë punën më se miri, Harry Kane fal të cilit Anglia sonte i fitojë tri pikë.

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *