Lajme

Anëtari i PDK-së ofendon rëndë: Ti psh***a milionat o Sami Lushtaku!

Avni Hoxha, i cili ka thënë se i shërben Partisë Demokratike të Kosovës qe një dekadë, ka thënë se ai ka vendosur të mos kandidojë për kryetar të Forumit Rinor në komunën e Skenderajt, përderisa Sami Lushtaku dhe djali i tij, të jenë në krye të Degës

Hoxha, përmes një postimi në Facebook, ka hedhur akuza të rënda ndaj ish-kryetarit të Skenderajt Sami Lushtakut, madje e ka quajtur uzurpator dhe dezertor të UÇK-së.

Më poshtë reagimi i tij i plotë:

“Degjoni: une i sherbej PDK-se, qe nje dekad mirepo i antarsun nuk kam qene kurre ne PDK, por tani ne keto zgjedhje te brendshme te PDK-se, me eshte thene qe une fillimisht mu antarsu ne PDK dhe pastaj me marre pergjesin e Krytarit te Forumit te Rinise se PDK-se, mirepo une nuk hi ne PDK me marre pergjesi nese Sami Lushtaku dhe Mergim Lushtaku nuk diskriminohen totalisht nga PDK-ja, une kam karakter une kam dinitet nuk e jap karakterin tim per asgje hiq. Sami Lushtaku po e personifikon UÇK-ne, ndersa UÇK-ja, nuk eshte prone private UÇK-ja, eshte e popullit Sami Lushtaku eshte uzorpator i tokave dhe dizertori i UÇK-se. Dje Krytari i Komunes se Skenderajt z. Bekim Jashari tha:Sami Lushtaku eshte dizertore ndersa ne nje Ushtri fjala dizertore eshte shume e keqe frikacak, te rikujtojm se z. Bekim Jashari eshte djali i Herojt Kombetare Hamez Jashari, z. Bekim Jashari eshte burre i familjes Legjendare familjes Jashari. Sami Lushtaku ka uzurpu toke ne Drenas fshati Korrotice e Eperme, kane te mbjellura peme ne kete toke e sa haktare i ka uzurpu ne Korrotice te Eperme une nuk e di, Mergim Lushtaku i ka te depunuara 27 milijone euro, a jave leshojna Drenasin dhe Skenderajn-Drenicen, Samise e Mergimit, keta nuk kane karakter.

Ne Skenderaj kane pas mu hap 4 fabrika te profileve te ndryshme, qe keto fabrika e kishine zbut shume papunsine ne Skenderaj, mirepo asnje fabrike nuk e ka lan Sami Lushtaku mu hap duke ju qite haraq me 60 deri 70%, kurse invesitort jane largu se nuk dojn me pas pune me shtazaraka. Sot le te ma jep Sami Lushtaku pasurin e vet, qe pasuria e Sami Lushtakut kap vleren dikun 60 miljon euro, une nuk i dua ata miljona se une po dua me dal ne rrug dhe me mbajt koken larte me qene faqebardh mos me mujt me bere askush me gisht prej meje.

Shume sinqerisht une kam dasht mu largu nga Kosova se nuk dua mu komprementu me keto situata te keti profili te kesaj natyre nuk eshte problemi te frika por pse une mi thene dikujt qe je llopov kur secili e njeh veten. Por njerezit e din qe une jam djale i forte dhe i sinqert dhe nuk me kane lan me dal jashte vendit, ndersa ti Fadil Nura qe me njeh mua edhe te njoh pse Sami Lushtaku nuk ta dergoj ty emrin per deputet te Kuvendit por e shtin djalin e vet, o Fadil Nura dallimi i aftesive tu me te Mergim Lushtakut eshte sikur nate me diten, Mergim Lushtaku dy koqe mendje nuk i ka, une dhe Mergim Lushtaku te dyte e kemi te njetin Fakultet dy fjale kryq nuk din me ti bere Mergim Lushtaku.

Per fund mua nuk me vyne kurfare pozite zyrtare e as kjo e Krytarit te Rinise se PDK-se, kur e di qe bashkevendasit e mi hjekun per gjera elementare, hajde shkojm neper fshatra te ndryshme ne Drenice njerezit hejekun per mille, ti pshurrsha miljonat o Sami Lushtaku ta pshurrsha fetyren o Sami Lushtaku.”

Previous ArticleNext Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *